Home Місто Як борці за довкілля спалювали гуму під вікнами будинків і побили захисника

Як борці за довкілля спалювали гуму під вікнами будинків і побили захисника

198

Особи, які підозрюються у підпалі гуми

22 грудня мешканці мікрорайону «Гормолзавод» знову страйкували проти будівництва АЗС. Примітно, що перекривали автомобільну дорогу по проспекту Незалежності, яка є однією із головних у Житомирі, і люди в масках, приховуючи обличчя.

Крім того, підпалили на території будівельного майданчика, що у приватній власності забудовника, гумові шини. Сморід і кіптява від вогню ширилися на кілька кілометрів довкола. Але борці за довкілля, як вони себе називають, не кажуть, що їхня акція із шинами може спровокувати руйнування легень, що, у свою чергу, обернеться у пневмонію. Саме гумова кіптява є в топі за рівнем токсичності .

Відомо, що від імені ініціативної групи приховано чи публічно виступають одіозні в Житомирській області люди, які називають себе активістами. У соцмережах розміщують публікації, які просувають за гроші. В офіс інвестора приїжджають так звані активісти і пропонують свої умови співпраці «ми – не качаємо, ви – нам гроші». Інвестор не погодився на пропозицію, пояснюючи, що прагне вибудувати діалог з місцевою громадою, допомогти із благоустроєм.

Після кожного такого безрезультатного візиту активістів до інвестора здіймається нова хвиля протестів, написання заяв у суд та інші установи. Відомо, що різні судові інстанції схвалювали усі рішення на користь інвестора, зважаючи на аргументи та доказову базу щодо законності та правомірності дій на будівельному майданчику.

Останнім часом «адвокатом» ініціативної групи виступає Максим Мелешко, який не живе поблизу місця будівництва АЗС.

Якщо коротко, посилаючись на документи, старшого лейтенанта Мелешка у 2015 р. звільнили із правоохоронних органів за: грубе порушення вимог етичного кодексу міліціонера; нетактовне ставлення до громадян; повну посадову невідповідність; неналежне виконання службових обов‘язків; порушення транспортної дисципліни; суттєві прорахунки в роботі з викриття кримінальних правопорушень; формальне ставлення до виявлення та документування кримінальних правопорушень; психологічний тиск на колег по службі, висловлювання погроз на їх адресу.

21 грудня на засіданні виконкому Житомирської міської ради Мелешко із букетом зауважень на попередньому місці праці вкотре вимагав проголосувати за заборону будівництва АЗС.

Наступного дня група осіб увірвалася на територію будмайданчика, один з них наносив професійні удари по охоронцю, який донедавна захищав Україну у зоні АТО і має контузію. Потерпілого госпіталізували із закритою черепно-мозковою травмою. З цього приводу зареєстроване кримінальне провадження 120190600200005335.

За словами свідків, особа, що жорстоко била захисника, схожа на Мелешка. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here