Як комунальники в Житомирі зустрічали негоду

398

21 листопада у Житомирі випав перший сніг. Протягом усієї ночі з 21 на 22 число місцеві комунальники розчищали дороги та просипали тротуари і мости піскосумішшю. Працювали різні види техніки: вантажівки, обладнані відвалами та піскоризкидачами, трактори, мінітрактори, навантажувачі, а також інша спецтехніка. До роботи було залучено понад 100 прибиральників та дорожніх робітників: 48 працівників “Комунальних технологій”, 39 працівників ПП ВЖРЕП №8 та 25 – КП “УАШ”. Також 3 працівника КП УАШ за допомогою малих плужно-щіточних механізмів розчищають перехрестя та пішохідні переходи. Протягом нічної зміни станом на 8-му ранку на вулиці міста було висипано 250 тонн піскосуміші, – повідомили в Управлінні автомобільними шляхами.

Ми поспілкувались з директором КП “УАШ” Андрієм Омельчуком, який розповів про ситуацію детальніше.

“21-ого ми о третій, так само, як почався сніг одразу ж усі машини виїхали, обробили магістральні дороги, тротуари місцями. Також 22-ого в ніч у нас вже виїхало 6 одиниць техніки. Це піскорозкидачачі з відвалами, які прочищали магістральні дороги, відчищали від того снігу, який на той момент уже пішов, хоча він був достатньо невеликий, але, знову ж таки, прогнози погоди у нас на сьогоднішній день дуже сильно скачуть, одну годину показує великий сніг, потім він зменшується і скаче. Так само як відбулось, наприклад, сьогодні вночі. Був попередньо малий сніг, по всім прогнозам, але о 8-9-ій годині він почав збільшуватись, і відразу виїхала наша вся техніка, яка була готова до цього”, – говорить чиновник.

Разом з тим ми запитали пішоходів та водіїв, як вони оцінюють роботу комунальників, і чи зручно їм переміщуватись дорогами та тротуарами. Думки опитаних розділились, дехто задоволений, а дехто вважає, що старань дорожників було замало. Ось вам декілька цитат:

“Зручно. Краще, щоб було чистіше, але маємо, що маємо. Можна і краще, особливо по дворах. Де центральні вулиці, там чисто, у дворах трошки гірша ситуація. Брудно, не почищено”, – говорить мама з дитиною.

“Там де я була, то все добре було. Все так пощищено, нічого поганого не можу сказати. Не знаю як всюди, але тут добре”, – говорить інша містянка.

“У місті ще більш менш, а за містом це жах, я живу за містом. Ожеледиця, я в районі аеропорту живу, на Київ, там вже зранку була аварія”, – говорить місцева водійка.

Ще один водій говорить: “Щоб дуже-дуже погано, то ні, але можна було б і краще”.

“Дороги погано, а тротуари… Ну, що таке тротуари, там не впадеш. Дороги погані”, – говорить ще один місцевий пішохід.

На дорогах державного значення залишається вологе покриття зі сніговими залишками товщиною 4-7 см.

Напередодні вночі працювали 35 комбінованих дорожніх механізмів та 17 навантажувачів, витрачено 1230 тонн протиожеледних матеріалів. Роботи з очищення та обробки проїзної частини тривають, а спецтехніка активно працює в цілій області.

Прогнозуються низькі температури до -7°C уночі, тож можлива ожеледиця. Водіїв закликають бути обережними на дорогах зі спеціальним покриттям.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here