Житомирянка Крістіна Кувшин свого часу закінчила базові курси крою і шиття та продовжила навчання далі. Працювала у іншій сфері і ця справа для неї була лише як хобі, проте основна робота не приносила задоволення, тож звільнилася і зайнялася ремонтом одягу, відкрила власну майстерню. Паралельно з цим вдосконалювала вміння у професійних викладачів – «Академія Стилю та Дизайну Andre Tan» у Києві, школа конструювання та пошиття одягу «Pushka School».
Згодом прийняла пропозицію від ГС «Освіторія» бути викладачем гуртка з напряму «крій та шиття» – «Перша професія», який організували для дітей з особливими освітніми потребами на базі спеціальної школи в Житомирі. Цим займається й до сьогодні, а ще успішно керує власною студією шиття «KRISTEAM sewing studio», яку заснувала чотири роки тому. Студія спеціалізується на пошитті одягу та проведенні курсів для дітей віком від 7 років, підлітків і дорослих, індивідуальних занять. Крім цього, відшивають колекції одягу для молодих вітчизняних брендів.
Від початку повномасштабної війни долучилися до проєкту «Швейна рота» і безкоштовно шиють та передають адаптивний одяг на липучках, застібках, зав’язках, ортопедичні подушки-кістки для військових, які проходять лікування у госпіталях після отриманих поранень, травм, ампутації кінцівок, флісофі кофти, шкарпетки, балаклави, термокомплекти, білизну, футболки, бронештани, бронетруси для воїнів на передову, пледи та накидки для транспортування поранених бійців в мобільні госпіталі поблизу лінії фронту.
У «KRISTEAM sewing studio» працює «Швейний коворкінг» – це простір для тих, хто вміє шити, але не має власного обладнання. Година перебування там коштує 100 гривень. До послуг відвідувачів – комфортна, велика і світла студія із двох кімнат у будинку на першому поверсі. Вони отримують усе необхідне для повноцінної роботи – оверлоки, швейні та розпошивальні машинки, праски, манекени, розкрійний стіл. Можна користуватися ножицями, лінійками, ручками, сантиметрами, додаткового консультуватися і звертатися за допомогою до викладача. Все це вже входить у вартість. Єдине, що потрібно – зв’язатися через сторінку в соцмережі Інстаграміз представниками студії завчасно та у подальшому узгодити всі деталі в зручному форматі.
«Коворкінги існують вже давно. Зазвичай це певне приміщення, де є всі умови для того, щоб ви могли прийти і попрацювати чи вирішити якісь інші питання. Вони облаштовані меблями, технікою, при потребі, є доступ до інтернету, можливість замовити напій чи перекусити, – пояснює Крістіна Кувшин. – По-суті, у нас все так само, але це вже більш спеціалізований напрямок. За кордоном така послуга досить популярна, але сподіваюся, що з часом житомиряни теж зможуть оцінити її переваги. Зараз у коворкінг приходять наші студенти, які потроху опановують справу на курсах, але вдома нема обладнання, щоб попрактикуватися. Також це чудовий варіант для тих, у кого шиття поки на рівні захоплення і нема сенсу одразу витрачати кошти на придбання машинки та інших потрібних речей, якщо у майбутньому ви не впевнені, що будете це використовувати. Не кожен може собі дозволити розкрійний стіл вдома встановити і так далі. Тобто варіантів насправді багато і ми готові допомогти, підтримати, підказати кожному. Працюємо за попереднім записом. Оптимальна кількість людей, які одночасно можуть працювати в коворкінгу – 5 осіб».
Ще одна послуга, яку започаткували у «KRISTEAM sewing studio» – «Швейні вечорниці», під час яких компанія може приходити у студію і проводити там час: святкувати, спілкуватися, їсти піцу і навіть спробувати щось пошити, усе залежить від тривалості заброньованих годин і попередніх навиків. Приміром, є готові бокси, у яких є все необхідне, аби разом з подругами чи колегами під час такої зустрічі пошити прапор, шопер, футболку, джошери, сукню чи навіть худі. Зробити це допомагають викладачі.
Юлія Демусь