Home Місто Як уникнути паніки і не накупити зайвого – поради психолога

Як уникнути паніки і не накупити зайвого – поради психолога

295

Коронавірус, курс долара та ще й весняний авітаміноз можуть сприяти поширенню масової паніки серед населення. Туалетний папір, макаронні вироби, консерви, мило – це лише деякі з предметів, які швидко зникають з полиць супермаркетів в розпал спалаху коронавірусу.

Проте психологи наголошують:  це не покупки через необхідність, а покупки через паніку і зрозуміла реакція людей на невизначену ситуацію, пише huffpost.

У чому проблема?

Занепокоєння з приводу коронавірусу абсолютно нормальне, а імпульс до накопичення може здатися розумною реакцією на ситуацію.

Але важливо знати, що покупки під час паніки тільки посилюють погану ситуацію.

Не тільки тому, що запаси закінчуються й інші люди не можуть отримати доступ до потрібних їм товарів. Погано може бути й тим, хто накопичує запаси.

Психотерапевт Нік Блекберн сказав, що люди намагаються "заспокоїти" свою тривогу, купуючи припаси, але коли вони добираються до магазинів, вони, ймовірно, будуть відчувати ще більше занепокоєння, тому що кількість товарів закінчується.

"Коли люди панікують, вони роблять щось, щоб допомогти собі в безпорадній ситуації. Коли ми не можемо контролювати загальну картину, ми жадаємо контролю в нашому "мікросвіті", нашому будинку і повсякденних справах. І тоді люди починають безконтрольно все скуповувати", – розповіла психотерапевт Ханса Панкханія.

Це ускладнює ще й інстинкт самозбереження "якщо у мене немає їжі – я помру".

"Всі новини зараз про хворих, або вмираючих людей. Перегляд таких новин щоденно посилить інстинкт самозбереження", – додає психолог.

Результат пошуку зображень за запитом пусті полиці

Як вгамувати свою паніку?

Психологи рекомендують отримувати інформацію тільки з перевірених джерел, читати не тільки панічні заголовки, а деталі повідомлень, отримувати тільки адекватні новини. 

Ще варто обмежити схильність до групової паніки.

Тобто, можна купувати багато речей і продуктів, головне – робити це з розумом.І нарешті, потрібно планувати. Неможливо спланувати все на світі, але можна зусередитись на тому, що буде практичним і необхідним зараз.

Людям, можливо, доведеться самостійно ізолюватися на пару тижнів, якщо вони ризикують заразитися Covid-19.

Підхід, заснований на здоровому глузді, полягає в тому, що в будинку їм будуть потрібні запаси на дві-три тижні. Це велика пачка (або дві) туалетного паперу, кілька консервів і, можливо, пачка макаронів і рису.

Тим, у кого є проблеми зі здоров’ям, може знадобитися залишатися в приміщенні трохи довше. Якщо це так, переконайтеся, що члени сім’ї та друзі залишаються на зв’язку, щоб мати змогу допомогти.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here