Головна Місто Як вберегтися від блискавки

Як вберегтися від блискавки

155
0

Негода й блискавка, що не є рідкістю на Житомирщині, несуть чималу загрозу. Досить часто це природне явище обертається небезпекою для людей. Електричні розряди, відомі як блискавка, формуються всередині грозової хмари, і при попаданні у різні об’єкти, спричиняють пожежі, а іноді призводять до травмування та загибелі людей.

Так, 1 травня у Романові блискавка вбила 8-класника, 1999 року народження, який разом з мамою садив картоплю. Жінку вдалося врятувати, а дитина померла.

Про це повідомляє департамент цивільного захисту населення Житмоирської ОДА.

Для того, щоб уберегтися від удару блискавки, існують прості правила поведінки, виконання яких практично унеможливлює трагічне зіткнення людської долі з грозовим розрядом.

Якщо ви перебуваєте під відкритим небом, негайно слід позбавитись усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас. Не лягайте на землю, бо тим самим побільшуєте площу ураження розрядом, а краще сядьте, злегка нагнувши голову. Під час грози ніколи не торкайтеся металевих споруд і залізних електроопор, опор мостів, дротяних огорож і подібних об’єктів з металу.

Під час невеликої або короткочасної грози припиніть прогулянку на велосипеді.

Якщо ж ви перебуваєте у приміщенні, зачиніть всі квартирки, вікна, двері, бо протяги можуть "спровокувати" блискавку. У квартирах не користуйтеся водогоном, відкручуючи та закручуючи крани, тим більше не слід умиватися над раковинами або ваннами.

Утримуйтеся від дзвінків по телефону, але якщо вже біда змусила викликати "швидку допомогу", чи пожежну бригаду, то зробіть це одразу ж після чергового розряду грози, швидко використавши невеличку паузу .


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here