Як Житомир патрулюють на велосипедах. ВІДЕО

430
0

Із квітня інспектори на велосипедах розпочали патрулювання Житомира. Ці поліцейські забезпечують безпеку в тих місцях, куди транспортні засоби не можуть легко дістатися. Завдяки їхній мобільності патрулювання вулиць здійснюється більш ефективно.

Про це Першому житомирському розповіли у поліції.

Юлія Мишко, поліцейська

«Починаючи з 16 квітня 2023 року, ми розпочали працювати на велопатрулюванні і виявляємо порушення громадської безпеки як з боку пішоходів, так і з боку водіїв. Наші переваги полягають у більшій мобільності порівняно з автопатрулями, оскільки ми можемо патрулювати парки, сквери, набережні та гідропарк. Ми швидко реагуємо на порушення громадської безпеки у громадських місцях та стежимо за дотриманням правил дорожнього руху, включаючи зупинку та стоянку транспортних засобів», – зазначила поліцейська Юлія Мишко.

Також копи перевіряють автопарковки, виявляють власників автомобілів, які припарковані на місцях для людей з інвалідністю, але не мають відповідного посвідчення, яке б підтверджувало цей факт.

«На кожній парковці є спеціально відведені місця для людей з інвалідністю. Тому, коли ми чергуємо, ми слідкуємо за тим, щоб ці місця були вільні для людей з інвалідністю, а не займалися будь-якими іншими водіями. Ми також штрафуємо за порушення цього правила, адже штрафи за такі правопорушення є немаленькими», – зазначив Віталій Терлецький, молодший лейтенант патрульної поліції Житомира.

Віталій Терлецький, молодший лейтенант патрульної поліції

Найбільш поширеними порушеннями правил є куріння та вживання слабоалкогольних напоїв у громадських місцях.

За період з 23 квітня патрульні на велосипедах склали понад 100 адміністративних протоколів. Під час зйомок цього сюжету на місцевому автовокзалі, поліцейські помітили чоловіка, який палив в громадському місці. Вони підійшли до нього, повідомили про порушення закону та склали на неї адміністративний протокол.

«Підійшовши до людини, ми представилися та показали їй, що у даному місці куріння заборонено. Сповістили громадянина, яку саме статтю він порушив – а саме, статтю 175-1 Адміністративного кодексу України. Перевірили, чи притягувалася особа раніше до адміністративної відповідальності за подібні правопорушення. Якщо виявилось, що громадянин раніше не порушував закону та не притягувався до адміністративної відповідальності, то санкції статті дозволяють видати попередження на перший раз», – розʼяснює Віталій Терлецький.

Щоб ефективно здійснювати патрулювання міста, за день поліцейські проїжджають більше 20 кілометрів на своїх роверах. Це пов’язано з необхідністю постійного пересування між локаціями, де вони здійснюють контроль за порядком. Крім того, ділянки, які охоплюються патрулюванням, є досить великими.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here