Як житомиряни борються зі стресом і тривожністю у війну та чи йдуть в укриття? Опитування

717
0

МОЗ ще на початку війну попередило, що близько 15 млн українців потребуватимуть психологічної підтримки, із них до 4 млн осіб – медикаментозного лікування.

ВООЗ зазначає, що кожна 5-та людина, яка проживає в зоні військових конфліктів, має проблеми з психічним здоров’ям. 

Як житомиряни борються з тривожністю та стресом у війну? Чи йдуть в укриття на 5-му місяці війни? Про це Перший житомирський запитав у жителів міста.

«Я вже переживаю другу війну й мені, звісно, важко психологічно. Тому стараюся думати про хороше».

«Зараз важко тримати себе в тонусі. Мене відволікають фантастичні серіали».

«Більше стараюся дивитися комедії. Зараз потрібно берегти себе й турбуватися про своє виживання. Як чую сирену, то одразу в укриття спускаюся».

«Думками налаштовуюся на позитивне мислення».

«Ігнорую новини. Зараз важкий період, якщо за кожного переживатиму, то банально можу не витримати. Мене особисто заспокоюють відео з домашніми улюбленцями, собаками, кішками, вони такі милі й смішні».

«Мені дуже часто допомагає заспокоїтися моє хобі – це читання книжок. Також нещодавно записалася до психолога. Хорошим варіантом відволіктися є спілкування з друзями. Якщо немає шансів зустрітися віч-на-віч, то можна спілкуватися по відео чи в листуванні. Коли на вулиці лунає сирена не йду в укриття, а сиджу у квартирі».

«У мене є одна дитина і ще одну чекаю. Про стрес й мови йти не може, адже думаю про майбутню дитину. Завжди тримаю себе в руках. Повітряні тривоги не лякають, якщо чую другий сигнал, то йду в укриття».

«У підвал не йдемо, сидимо вдома й сподіваємося, що все буде добре».

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here