Home Місто Японська делегація тиждень гостюватиме на Житомирщині

Японська делегація тиждень гостюватиме на Житомирщині

131

Делегація з Японії, яка перебуватиме на Житомирщині упродовж тижня, 12 лютого завітала до виставки-музею пожежно-рятувальної справи Управління ДСНС України у Житомирській області. До її складу входять фермери, представники громадської організації «Чорнобиль-Тюбу» та команда японського громадського телебачення NHK, яка знімає матеріал про життя мешканців області, найбільше постраждалої від аварії на ЧАЕС.

Про це повідомляє У ДСНС у Житомирській області.

Для житомирян це особливі гості і давні друзі, які вже друге десятиліття надають гуманітарну допомогу постраждалому населенню та пожежним-ліквідаторам. Тож і екскурсію для них проводила заслужена в області людина – керівник пожежної охорони у період аварії на ЧАЕС, а нині ветеран та голова благодійного фонду «Пожежні Чорнобиля», полковник у відставці Борис Чумак. Особливий інтерес у гостей викликала експозиція музею, присвячена участі пожежників у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, сьогоденню радіаційно-забрудненої зони та діяльності рятувальних підрозділів, які продовжують нести службу на цій території.

Таку цікавість фермери з м. Мінімісоми пояснюють тим, що вони мешкають на території Фукусімської префектури, яка підлягає відселенню через забрудненість після аварії на "Фукусімі-1" у березні 2011 року. Досвід подолання наслідків Чорнобильської катастрофи для них неоціненний. Саме тому на Житомирщині за підтримки японської Асоціації «Чорнобиль-Тюбу» та благодійного фонду «Заложники Чорнобиля» фермери знайомляться з експериментом щодо очищення радіоактивно-забруднених земель за допомогою посіву ріпаку та відродження сільського господарства. Японсько-український проект «Ріпак для відродження Народицького району» втілювався в життя з 2007 по 2012 рр.

У рамках візиту гості побували на ЧАЕС, зустрілися з партнерами проекту з агроуніверситету. Планують відвідати Народицький район, якому з японської сторони надається вагома допомога у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here