Home Місто Японці приїхали у Житомир вшанувати загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. ФОТО

Японці приїхали у Житомир вшанувати загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. ФОТО

138

В рамках відзначення 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Житомирі протягом 26 квітня представники влади та громади покладали квіти до меморіальної дошки пам’яті першого Міністра Мінчорнобиля України Г. О. Готовчиця, меморіального пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ – жертвам Чорнобиля.

Також було проведено мітинг-скорботи біля пам’ятного знака «Чорна біль», під час якого вшанували пам’ять загиблих, померлих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

За словами голови Житомирської ОДА Сергій Машковського, у 1986 році на гасіння пожежі на реакторі відправився загін пожежників із Житомирщини. Із майже трьохсот вогнеборців, 107 уже нема в живих.

Голова Житомирської облради Анжеліка Лабунська у своєму виступі пообіцяла всіляко підтримувати і допомагати тим, хто постраждав від цієї катастрофи.

Заступник міського голови Житомира Дмитро Ткачук зауважив, що 30-та річниця однієї трагедії України припала якраз на той час, коли на Сході країни триває війна. У такій ситуації важливо не забувати тих, кому завдячує життям покоління українців – ліквідаторів Чорнобильської аварії.

На заходи до Житомира також завітала делегація з Японії – більше 20 осіб. Як відзначають самі ліквідатори та пожежники, це чи не єдина країна у світі, яка підтримує Україну усі 30 років після трагедії, забезпечуючи ліками та оздоровленням. Коли 5 років тому аварія на АЕС сталася в Японії, «чорнобильці» Житомирщини надіслали лист, в якому пропонували свою допомогу: через проблеми зі здоров’ям брати учвасть у ліквідації наслідків аварії вони не могли, але готові були ділитися порадами і досвідом.

«Наші друзі із Японії подолали 8 тисяч кілометрів, аби в цей день бути з нами і розділити це горе від тих втрат, які країна зазнала у квітні 1986 року, – говорить один із ліквідаторів, голова ГО «Пожежники Чорнобиля» – Прикро, що більшість житомирян не хочуть приїхати до пам’ятного знака, покласти квітку і вшанувати тих, кому завдячують життям. 30 років тому кожен з нас робив свою роботу – боровся з невидимим ворогом, знаючи чим це все може закінчитися. Але все одно були хлопці-пожежники, які добровільно писали рапорти, аби їм дозволили виконувати свою роботу – рятувати. Хто йшов туди раз, розумів, що наступного можна отримати смертельну дозу радіації, але якщо не піти, то масштаби лиха будуть куди більшими».

Юлія ДЕМУСЬ

Більше фото в альбомі Першого житомирського у соцмережі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here