Home Місто Євреї борщ готують на курячому бульйоні, а на Житомирщині додавали в’юнів

Євреї борщ готують на курячому бульйоні, а на Житомирщині додавали в\’юнів

530

За століття свого існування ця страва набула настільки великої популярності, що приписати собі "авторські права" на неї охочі майже всі сусідні народи. Однак історичні записи далекого минулого підтверджують, що саме на українських землях готувати борщ почали вперше.

12 фактів про головну страву української національної кухні назвав шоумен і колишній дипломат Дмитро Чекалкін на своїй сторінці у Facebook.

На Житомирщині закріпилися два варіанти приготування борщу: поліський і коростенський. Перший готується із додаванням в’ялених в’юнів і грибів, другий – на сухофруктах.

За давніх часів вважалося, що з парою від борщу відлітає до раю душа померлої людини. Тому поминальний обід без цієї страви зазвичай не обходився.

Рецептів червоного борщу є понад 70. Найскладніший і найдорожчий — "Борщ київський". Варять його на бульйоні з яловичини, баранини та свинини. Окрім обов’язкових інгредієнтів, додають ще натуральний хлібний квас.

За класичним українським рецептом, наприкінці варіння борщ присмачують свіжим свинячим салом, товченим із часником, сіллю та зеленню. Після цього знімають з вогню, накривають кришкою й лишають мінімум на пів години настоятися.

На Полтавщині борщ готують на основі курячого бульйону. Подають з галушками.

Для Чернігівщини традиційним є борщ з грибними "вушками".

Закарпаття своїм рецептом борщу не розжилося. Готують там так званий львівський. Капусту в нього не додають — варять лише з картоплі й буряка.

На Галичині в давнину борщ готували дуже рідким. Картоплю в нього не додавали, заправляли засмажкою. Щоб надати кислинки, присмачували вишневим або яблучним соком.

Євреї борщ готують виключно на курячому бульйоні й з додаванням великої кількості цукру. Буряк попередньо не тушкують.

Томатну заправку в борщ українці почали додавати лише з кінця XIX–початку XX століття: до того на території України помідори поширені не були. Раніше кислинки борщу надавали за рахунок сироватки, кислого молока, кислої капусти, ягід або незрілих яблук.

Неофіційний "індекс борщу" (за аналогією до "індексу Біг-Мака") часто використовується українськими ЗМІ для оцінки купівельної спроможності різних валют та визначення реальної інфляції гривні. Індексом борщу є середня вартість всіх продуктів, необхідних для приготування певного обсягу цієї страви станом на певну дату.

Назву на честь борщу отримало невелике місто Борщів на Тернопільщині. Щоосені там проводять фестиваль "Борщ-їв". Гостям там пропонують не лише скуштувати, а й навчитися готувати різні види борщу.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here