Home Місто Євтушенко хоче прославити Житомир музеєм

Євтушенко хоче прославити Житомир музеєм

77

Житомирянин Федір Євтушенко заснував на території колишнього заводу "Доріндустрія" музей ремесел просто неба. Тут зібрано інструменти, які використовували в роботі наші пращури.

Про це повідомляє УКРІНФОРМ.

"Я разом зі своєю сім’єю роблю це для того, щоб прославити рідний Житомир і Україну, адже такого музею точно ніде в світі немає. Це треба показувати усім і передусім нашим дітям, щоб вони пишалися народними умільцями минулих століть", – каже Євтушенко.

За його словами, колекціонуванням старовинних інструментів він займається впродовж трьох десятиліть, а останні 15 років зацікавився збиранням ремісничих експонатів. Започаткував нову колекцію склоріз, знайдений у 1998 році. Володимир уже зібрав понад п’ять тисяч різноманітних інструментів із України та різних країн світу. Колекція дає уявлення про більш ніж сорок професій і ремесел.

Федорові вдалося зібрати 17 верстатів, серед яких почесне місце займає 5-тонна австрійська пилорама кінця XIX століття. Під неї вже зроблено фундамент. Крім того, минулого року він відтворив автентичну кузню середини XIX сторіччя, яка буде експонатом, що діє. Наразі в музеї створюється гончарня та сільгосппавільйон.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here