Home Місто «З 95-ю бригадою приємно воювати», – поділився Дмитро Ярош у Житомирі

«З 95-ю бригадою приємно воювати», – поділився Дмитро Ярош у Житомирі

103

Колишній лідер «Правого сектору», народний депутат України Дмитро Ярош 24 березня із робочим візитом побував на Житомирщині.

Зокрема, він зустрівся із міським головою Житомира Сергієм Сухомлином, головою ОДА Сергієм Машковським, зауваживши, що це лише було знайомство з представниками влади на місцях.

Також Ярош встиг поспілкуватися з активом його новоствореного Національного Руху ДІЯ («Державницька ініціатива Яроша»), підприємцями, фронтовиками, спортсменами.

Каже, що перед цим подібні зустрічі провів у 7 областях країни, а Житомирщина цікава йому як центральний регіон країни між Сходом і Заходом.

Нещодавно Ярош повернувся із зони АТО, де провідав друзів-бійців ПС, а також бригади ЗСУ, з якими свого часу доводилося воювати. Серед них і житомирські десантники 95 бригади.

Власне, про «крилатих піхотинців» Ярош розповідав і у контексті реформування української армії. За його словами, на початку проведення АТО «Правий сектор» неодноразово брав участь у операціях по звільненню міст разом з 95-кою і з цими хлопцями було приємно воювати, хоча й виникали певні проблеми.

«В першу чергу це пов’язано з тим, – констатує Ярош, – що там переважна більшість військових – фахові контрактники. З ними підтримую дружні зв’язки й донині. Під час крайньої поїздки був у їхнього комбрига та комбатів. За два роки війни таких бригад як 95-та у ЗСУ побільшало. Зміни відбуваються, але повільно. Їх суттєво гальмують у Генштабі та Міноборони, бо вони досі радянські, закостянілі».

Дмитро Ярош також зауважив, що поки ситуація на фронті більш-менш стабільна, він може дозволити собі поїздки країною задля презентації Руху, однак поки триває війна, у першу чергу вирішує військові питання. Цьому приділяє 80 % свого часу.

Ярош переконаний, що Україні необхідно виграти час, аби відновити боєздатність, консолідувати сили, налагодити співпрацю спецслужб. Водночас, не можна допустити втрату нових території. Наразі звільнення окупованих територій все ж відбувається.

«Я більш схильний до «хорватського варіанту» повернення своїх територій, коли там протягом кількох років готували спецоперацію і потім, відповідно до розробленого плану, почали повертати території. Для України це цілком можливо застосувати теж. У такому випадку, можливо, за рік вдасться звільнити Схід», – пояснив Ярош під час зустрічі в Житомирі та зізнався, що найбільшим своїм досягненням вважає створення добровольчих батальйонів.

Попри те, що «Правий сектор» він залишив, із багатьма його представниками Ярош продовжує спілкуватися і навіть не виключає, що в подальшому ПС може стати частиною його Руху ДІЯ.

Ярош розповів і про те, що наразі вдалося оформити УБД чотирьом загиблим добровольцям і трьом пораненим, але робота в цьому напрямку продовжується і це питання потребує суспільної уваги та підтримки.

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here