Home Місто З Озерного на Схід відправлять 5 пральних комплексів, вартістю по 100 тис....

З Озерного на Схід відправлять 5 пральних комплексів, вартістю по 100 тис. кожен. ФОТО

205

 В рамках  робочого візиту в Житомирську область 16 лютого дружина президента України Марина Порошенко відвідала військову частину в Озерному. Звідти найближчим часом у зону АТО відправлять 5 мобільних пральних комплексів, оснащення для яких закупили за кошти Фонду першої леді та "Крил Фенікса".

Зокрема, базою для 10 пральних машин, сушок і ємкостей для води стали   кунги – автомобілі, які надало Міноборони. Основні роботи по встановленню техніки проводили військові з Озерного. Це зайняло у них місяць. За цей час підремонтували вантажівки, привезли обладнання і встановили його, відповідно до норм.

За таку допомогу 8 робітників отримали подяки особисто з рук Марини Порошенко. За її словами, вже кілька пральних комплексів за такою ж схемою відправили в АТО. Паралельно ще 5 машин готують в Дніпропетровську. Комплекси з Житомира у найкоротші терміни відправляться на потреби військових в Луганську та Донецьку області. Автівки курсуватимуть по різних секторах і за приблизними підрахунками за день з їх допомогою можна попрати одяг усіх бійців на посту чи середнього підрозділу. На прання та сушіння одягу (20 кілограм) йде більше 2 годин. Розрахунки легше проводити, якщо зважати на те, що одна форма важить до півтора кілограма.

Військові пояснюють, що воду в ємкості  – по 1000 л можна набирати завчасно чи на пункті прання, якщо є така можливість. В автомобілі є генератор для підлючення пральних машин і сушок до електроенергії та нагрівання води. Прилади можуть починати свою роботу при температурі води +5, тому в зимовий період не виникатиме ніяких труднощів з їх експлуатацією.

Один мобільний пральний комплекс коштує 100 тисяч гривень, адже обладнання купували якісне. Марина Порошенко сподівається, що для бійців у зоні АТО така автівки стануть у пригоді. Представники фонду допомоги армії "Крила Фенікса" кажуть, що ще принаймні 10 таких комплексів дозволять покрити потреби усіх військових на Сході і зараз активно йде робота в цьому напрямку. Обслуговування пралень на себе має взяти служба тилу ЗСУ. 

Супроводжували Порошенко волонтери Нелі Стельмах, Юрій Бірюков та в.о заступника Міністра оборони. 

Юлія ДЕМУСЬ

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here