Home Місто За кредитні кошти у Житомирі почали встановлювати вуличне освітлення

За кредитні кошти у Житомирі почали встановлювати вуличне освітлення

93
0
У Житомирі оновлюють вуличне освітлення, активно замінюючи старі неекономічні лампи розжарювання на енергоефективні світлодіодні ліхтарі. Реалізація проекту відбувається у рамках співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією НЕФКО по залученню європейських коштів на вигідних умовах.
 
«Проект є дуже вигідним для міста, адже окуповується за 3,5 роки. Це дає можливість нам не відволікати кошти із бюджету, а за рахунок економії покрити взятий кредит. Таким чином сьогодні розвивається вся Європа», – пояснив міський голова Володимир Дебой. 
 
На вуличне освітлення Житомир взяв кредит у 3 млн.грн.,  які залучаються містом на 5 років під 3% річних та окуповуються за три роки шляхом економії енергоресурсів. Адже світлодіодні ліхтарі споживають у 4-6 разів менше електроенергії, мають гарантію від виробника – 7 років, не потребують обслуговування упродовж цього терміну, а також у 2,5 рази більший світловий потік – відповідно, кращу якість освітлення, повідомляє прес-служба міської ради. 
 
За словами мера міста, щоб повністю перевести Житомир із ламп розжарювання на світлодіодні лампи, потрібно ще 1,5-2 млн.грн., які планують виділити з міського бюджету. 
 
22 провулки міста вже сяють: тут замінено 175 ламп розжарювання на сучасні світлодіодні ліхтарі. У планах міської вдали замінити у  10 разів більше ламп – 1665 одиниць на 180 вулиць і провулків міста.  
 
Цьогоріч освітлено пішохідний міст, у планах на найближчий час – відновлення освітлення бульвару із застосуванням світлодіодних світильників.
 
Отримані від НЕФКО 3 млн.грн. спрямовано на підвищення енергоефективності дитячого садочку №21 по вул. Лесі Українки, 23 та заміну ліхтарів на енергоефективні.
 
Залучити європейські кошти, у тому числі безповоротний грант, планує міська влада і на утеплення фасадів інших соціальних об’єктів. 
 
Previous article\”Регіонали\” зібралися викинути неслухняного депутата
Next articleРосійська мова стала регіональною у Запоріжжі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here