Home Місто За рік фахівці Держгеокадастру у Житомирській області виявили 277 порушень земельного законодавства

За рік фахівці Держгеокадастру у Житомирській області виявили 277 порушень земельного законодавства

142

 Фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області у2017 роціздійснили 350 перевірок дотримання вимог земельного законодавства при використанні земель державної та комунальної власності.

За результатами проведених заходів контролюдержавні інспекторивиявили 277 порушень на земельних масивах загальною площею 5 635 гектарів.

На усунення виявлених порушень видано 246 приписів та складено  132протоколи про адміністративні порушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 125 осіб та накладено стягнень на загальну суму ¬23 671 грн. 


Також державними інспекторами розраховано розмір шкоди за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання та зняття поверхневого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму 1,039млнгривень. З них 837,6 тис. гривень вже надійшло до місцевих бюджетів Житомирщини.


Матеріали по 63 перевірках за виявленими порушеннями скеровано до правоохоронних органів для вжиття заходів згідно з чинним законодавством.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основні завданнями  державного контролю за використанням та охороною земель такі:
 – забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;
 – забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;
 – запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;
 – забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here