Home Місто За рік у навчальному Центрі ВДВ у Житомирі підготували більше 5000 десантників....

За рік у навчальному Центрі ВДВ у Житомирі підготували більше 5000 десантників. ФОТО

522

Два місяці посиленої підготовки, теоретичні та практичні заняття у класах та на полігоні, а наприкінці – обов’язковий стрибок з парашутом: так нині виглядає навчання військовослужбовців-десантників в Україні.

Займаються цим у навчальному Центрі ВДВ, який з травня минулого року діє у Житомирі.  Таких центрів у країні більше немає. Ідея створити щось подібне була давно у нині вже Командувача ВДВ, а раніше командира 95 бригади Михайла Забродського.

З початку проведення АТО на Сході України виникла потреба кваліфіковано готувати бійців: збільшилася кількість десантнх бригад, штат розширювався, а основне завдання залишалося незмінним – мінімізувати втрати на полі бою за рахунок якісної підготовки. До цього десантників готували в "Десні".

Про це під час прес-туру 18 травня журналістам розповів заступник начальника Центру по роботі з особовим складом Олександр Пухальський.

За його словами, за рік функціонування Центру вдалося підготувати більше 5 тисяч військових, більша частина з яких –  це мобілізовані 6 хвилі. Крім цього, активно готують і бажаючих служити на контракті, кількість яких після підвищення зарплат значно збільшилася. Вже було 7 циклів підготовки саме таких військовослужбовців і на черзі наступний.

У Центрі ВДВ інструкторами працюють виключно учасники АТО, які мають бойовий досвід. При цьому, 90% з їх числа – це ті, хто отримали поранення і не можуть продовжувати службу з різних причин, але можуть навчати інших.

Зокрема, тут працюють десантники 95 бригади Владислав Кузнєцов і Юрій Весельський, яким внаслідок важких поранень ампутували руку та ногу, але після лікування, протезування й реабілітації, хлопці знову повернулися в ряди захисників, але вже у якості інструкторів.

Умови, в яких готують оборонців української держави і гордість країни – «крилатих» піхотинців, продемонстрували й журналістам. Для початку медійники мали можливість пройти психологічні тести, які зазвичай проходять і бажаючі служити. Виконували завдання у спеціальному класі, де все нагадувало умови війни та під звуки бою.

Далі інструктори розповіли про способи протидії саморобним вибуховим пристроям та роботу сапера у зоні АТО, можливості виживання у різноманітних умовах, вчили надавати допомогу при кровотечах, проводити серцево-судинну реанімацію, тощо.

Також для журналістів у лазерному тирі підготували практичне відпрацювання нормативів з вогневої підготовки (стрільба з ПМ, АК-74), а бажаючі могли ще й взяти участь у заняттях по підготовці до стрибків з парашутом.

Для тих, хто хоче служити у ВДВ є певні вимоги: зріст від 170 см, вага – 55-120 кг. У процесі відбору за станом загального, фізичного та психологічного здоровя 10-15 % з числа бажаючих відсіюється. До уваги береться також ступінь мотивації майбутнього військового.

Юлія ДЕМУСЬ
Більше фото в альбомі Першого житомирського у соцмережі


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here