Home Місто За сонячним затемненням над Житомиром спостерігали з університетської обсерваторії. ФОТО

За сонячним затемненням над Житомиром спостерігали з університетської обсерваторії. ФОТО

187

 У дворі між корпусами ЖДУ ім.І.Франка 20 березня близько 11 години встановили спеціальний екран та обладнання, аби спостерігати за частковим сонячним затемненням.

Близько двох годин це унікальне природнє явище могли  побачити усі бажаючі.  І хоча нинішнє затемнення за астрономічною класифікацією належить до повних, житомирянам було видно, як Місяць  закриває менше половини сонячного диска. Цього явно недостатньо, щоб настали сутінки та й неозброєним оком такі затемнення не помітиш.

Викладач університету Андрій Грищук відзначає, що востаннє таке затемнення спостерігалося  в 1999 році, а наступне буде аж у 2033 році.  Цьогоріч затемнення відбулося майже одночасно з весняним рівноденням, яке припадає на 21 березня. Будь-яке сонячне затемнення відбувається під час молодика – коли Місяць стоїть рівно між Землею і Сонцем, а отже Сонце освітлює той його бік, який не видно з Землі.

Студенти та школярі, які зібралися в дворі  ЖДУ ім.І.Франка спочатку дивилися на зображення затемнення, що відбивається на екрані з потужного телескопа університетської обсерваторії, а потім через підручні засоби  споглядали на світило в небі. Для цього використовували темні окуляри, скельця чи два шари плівки із дискет. Побачене фотографували і телефонували друзям, аби й ті не пропустили.

Переважна більшість пристуніх – студенти фізико-математичного факультету, які вивчають астрономію. Для них побачити сонячне затемнення – краще будь-яких занять. 

Юлія ДЕМУСЬ

Більше фото в альбомі Першого житомиського

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here