Home Місто Завтра активісти поставлять під вікна Рижука пам’ятник брехні

Завтра активісти поставлять під вікна Рижука пам’ятник брехні

92

Загроза виникнення пустелі в центрі Полісся вже півроку нависає над регіоном. Місцеві мешканці протягом цього часу неодноразово виступали проти планів розробки нових родовищ титанових руд.

Ще 07 червня 2012 року депутати Житомирської обласної ради прийняли рішення № 609 «Про надання погодження ДП НАК “Надра України” «Житомирбуррозвідка» стосовно отримання спеціального дозволу на користування надрами”, чим винесли вирок землям Полісся стати пустелею.

Обурена громада висловлює своє глибоке занепокоєння даним питанням і у віторок (09 квітня) о 9:00 проведе пікетування Житомирської обласної ради, де відбуватиметься чергова сесія.

Напередодні минулої сесії губернатор області – Сергій Рижук обіцяв, що фракція Партії регіонів в облраді дослухається до думки громади і проголосує за скасування раніше прийнятого рішення, та цього так і не відбулося.

“Ми прийдемо щоб висловити своє незадоволення брехнею губернатора. Вимагатимемо відмінити злочинне рішення облради. Закличемо депутатів не перетворювати домівки сотень людей, на чергове джерело збагачення окремих бізнесменів та чиновників і відмовитись від ухвалення подібних ініціатив в подальшому”, – заявляє один з організаторів акції, радомишлянин – Олександр Папірний.

Під час акції громадяни відкриють символічний пам’ятник брехні, якою чиновники вже півроку годують селян, які борються за своє право жити на власній землі. Форма та деталі пам’ятника залишаються в таємниці.

До участі в акції вже долучилось ряд громадських об’єднань та небайдужих громадян і не лише з Житомирської області. Участь в пікетуванні візьмуть представники громад з багатьох регіонів України, що вже стикались з подібними проблемами: висловлять свою солідарність та поділяться досвідом протистояння чиновницько-бізнесовій машині.

“Це вже не боротьба приватних інтересів чи політичні баталії – це питання виживання людей на їхній же землі. Наслідками відкриття подібних родовищ є забруднення, пил, зникнення питної води, загибель фауни… Нівечити землі Полісся є неприпустимим.”, – зазначив голова Житомирського обласного осередку ВМГО “Молодь Демократичного Альянсу”, Іван Фурлет.

Організатори заявляють, що для них дане питання надважливе бо стосується їх домівок, а отже територіальні громади сіл, які планують зруйнувати, з метою збагачення олігархів та влади, боротимуться до кінця.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here