Home Місто «Зекономили»: у двох школах Житомирської ОТГ не можуть користуватися водою через радіоактивні...

«Зекономили»: у двох школах Житомирської ОТГ не можуть користуватися водою через радіоактивні елементи

331
Депутати міської ради вирішили зекономити на будівництві свердловин, а в результаті без додаткової системи фільтрації та очищення вода виявилась непридатною навіть для миття рук. Про це розповіла заступниця начальника департаменту освіти Світлана Ковтуненко.

Свердловини глибиною у 90 метрів пробурили на території двох шкіл: ЗОШ № 15 та школи у селі Вереси. Адже там була проблема з водопостачанням. Втім, після проведення аналізу, виявилося, що вода не придатна навіть для технічного використання, адже потребує додаткового очищення. Мало того, крім підвищеного вмісту заліза, у свердловині в Вересах виявили підвищений вміст радію. Тобто радіоактивного хімічного елементу.
«Свердловини були зроблені ще минулого року в школі № 15 та вересівській школі. В проєкті не передбачили очищення технічної води. Тому воду використовували лише в технічних цілях. Тобто для санвузлів. Натомість питну воду підвозили до шкіл. І якщо в 15 школу привозять приготовлену їжу, то у Вересах воду необхідно використовувати для всього. В тому числі для приготування їжі. Тому ми замовили в Києві експертизу цієї води зі свердловини», — пояснила Світлана Ковтуненко.
А почалося все з того, що управління підготувало проєкт, на вже згадані свердловини, де була передбачена система фільтрації. Тобто відповідно до проєкту, воду можна було б вживати. Щоправда, вартість однієї такої свердловини мала становити близько 800 тисяч гривень.

Але деякі депутати вирішили зекономити бюджетні кошти. Зокрема, за словами начальника управління капітального будівництва міської ради, депутат Педюра, під час одного з засідання депутатської комісії, сказав, що це досить великі гроші та можна пробурити свердловини в рази дешевше. Проєкт переробили, а бюджет з 800 тисяч зменшився до 300 тисяч. Але, разом зі зменшенням бюджету з проєкту прибрали й фільтраційну систему.
«Керівництво шкіл замовило проєкти на свердловини вартістю 800 тисяч гривень. В них входили, в тому числі необхідні очисні споруди. Ми пройшли всі комісії, нам ці кошти погодили. Але депутат Педюра сказав, що свердловини можна пробурити не за 800, а за 300 тисяч. Тому половину робіт ми з проєкту виключили та зробили свердловини для подачі технічної води до вбиралень. Це було ще під час роботи депутатського корпусу попереднього скликання. Ми роботи виконали та здали все в експлуатацію. Свердловини зробили глибиною 90 метрів. Навчальні заклади повністю забезпечені об’ємами. Це 5 кубометрів води. Цього року, за ініціативи депутата Скоропада директори шкіл зробили аналіз води зі свердловин. Виявилося, що у воді підвищений вміст радону та заліза, тож воду використовувати не можна навіть для технічних потреб. Після цього директори шкіл звернулися до фірми, щоб порахувати вартість очищення води. Відповідно фірма порахувала вартість системи фільтрації майже по 400 тисяч гривень на кожну свердловину», — пояснив начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов.
Наразі воду у школах використовують лише для зливових бачків у вбиральнях. Інша подача води перекрита. Тож представники департаменту освіти та директори шкіл звернулися до депутатів під час сесії про додаткове виділення коштів на систему фільтрації.
«Система очищення для вересівської свердловини обійдеться у 348 тисяч гривень. З них 218 тисяч — це обладнання. Ми зараз говоримо саме про свердловину біля школи у Вересах, адже у тій воді виявили високий вміст заліза та вміст радону. Але радону якраз не повинно бути взагалі. Вересівську школу обрали саме тому, що там готують їжу для дітей. Тому вода має бути належної якості», — переконує Світлана Ковтуненко.
Але всупереч проханню освітян, депутати не виділили з бюджету необхідних коштів.
 
Міський голова аргументував таку позицію тим, що питання має вивчити депутатська комісія з питань житлово-комунального господарства і лише тоді сесія буде ухвалювати рішення. А до того у школах й далі не зможуть користуватися водою зі свердловин за 600 тисяч гривень.

 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here