Прокуратура виграла суд за 0,1 га земельної ділянки на набережній річки Тетерів – території колишньої човнової станції. Тепер фізична особа зобов’язана повернути ділянку до комунальної власності. 

“Правову позицію прокурорів Житомирської обласної прокуратури щодо незаконності набуття у приватну власність земельної ділянки водного фонду площею 0,1 га на набережній р. Тетерів Житомирський апеляційний суд визнав обґрунтованою.

Наразі фізичну особу зобов’язано повернути цю земельну ділянку до комунальної власності Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. Також скасовано попереднє рішення суду першої інстанції щодо відмови прокуратурі у задоволенні такого позову”, – повідомили у прокуратурі області.

Прокурори додають, що ще у 2016 році місцевий житель за рішенням міськради отримав у приватну власність земельну ділянку. Потім її продав.

Однак прокуратура встановила, що рішення міської ради про передачу землі було незаконним, адже ділянка знаходиться у прибережній захисній смузі р. Тетерів і відноситься до земель водного фонду. Землі такої категорії законодавець заборонив передавати у приватну власність.

Прокуратура заявила позов про визнання незаконним та скасування рішення міськради, скасування держреєстрації права власності та зобов’язання повернути землю, в задоволенні якого у вересні 2022 року Богунський районний суд міста Житомира відмовив. Таке рішення прокуратура оскаржила в апеляційному порядку.  

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here