Home Місто Жителі Житомирщини з інфарктом у критичній ситуації отримують безоплатні стенти

Жителі Житомирщини з інфарктом у критичній ситуації отримують безоплатні стенти

170

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, загалом по Україні створили вже 34 реперфузійних центри. На Житомирщині наприкінці 2017 року відкрили перший в області такий кардіоцентр. Кожне реперфузійне віділення працює в режимі «24/7/365».

МОЗ України інформує, що у кожному із цих медзакладів абсолютно всі пацієнти з гострим інфарктом міокарда із елевацією сегменту ST (коли від оперативного втручання і встановлення стенту залежить життя людини) отримують стент безоплатно.

Таких випадків в Україні щороку стається близько 20 тисяч. Минулого року за кошти держбюджету МОЗ України закупило близько 24 тисяч якісних стент-систем американського та європейського виробництва. Повністю потребу в стент-системах для пацієнтів, які потребують негайного стентування, держава покриває вперше за всю історію незалежної України.

Ще кілька років тому існувала проблема з наявністю стентів в тій чи іншій області. З 2017 року їх розподіляють відповідно до середньорічних потреб кожного реперфузійного центру. На сьогодні в Україні 34 центри, що працюють в режимі «24/7/365» і ще 6 відділень, що приймають пацієнтів, але не цілодобово.

На Житомирщині наприкінці 2017 року відкрили сучасний інфарктний центр, аналогів якому до цього в області не було. За рік роботи лікарям вдалося врятувати 415 життів. 265 операцій провели при гострому інфаркту, втричі зменшилася смертність.

«Відкриття такого інфарктного центру – це прорив надання медичної допомоги в Житомирській області. Аналогів у нас немає і не було. Зараз завдяки центру змінилася якість надання медичних послуг та допомоги. Втричі зменшилася смертність від гострого інфаркту міокарда», – наголошує головний лікар Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Гербачевського Богдан Леськів.

Наразі тривають ремонтні роботи з облаштування приміщення, де буде розміщений вже другий в області ангіограф. У 2018 році, як і обіцяв голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, для Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Гербачевського придбали другий ангіограф – сучасний апарат для діагностики та лікування патологій судин людського організму.

Довідково. Реперфузійний центр – це відділення у закладі охорони здоров’я, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця) при гострому інфаркті міокарда. Міністерство разом із Урядом працює над тим, аби відкривати нові кардіоцентри із сучасним обладнанням і таким чином розширювати  реперфузійну мережу. На це в державному бюджеті на цей рік виділено 150 мільйонів гривень.

У результаті всі ці зміни приносять хороші результати. Так, за даними Асоціації інтервенційних кардіологів України, у 2017 році у нових українських реперфузійних центрах показник смертності знизився майже втричі, ніж в цілому по Україні (4,6% проти 12,5% відповідно).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here