Home Місто Жителька Китаю розповіла, як убезпечити себе від коронавірусу

Жителька Китаю розповіла, як убезпечити себе від коронавірусу

298

Другу добу поспіль у Китаї немає жодного нового випадку інфікування коронавірусом. Серед хворих – лише ті, хто прибули до КНР із інших країн (39 випадків).

Жителі Китаю активно діляться своїми порадами, як їм удалося убезпечити себе і своїх близьких від вірусу.

Відео з порадами Донати, представниці однієї із китайських провінцій, опублікував Геннадій Зубко на своїй сторінці у Фейсбук:

Отож, що роблять китайці, щоб не заразитися інфекцією:

Мити руки – одразу після того, як приходите додому. Лише потім знімати верхній одяг і знову повторно мити руки. За можливості, обробити антисептиком.

Обличчя – не торкатися, навіть вдома, навіть коли чухається, потрібно перетерпіти. Потім "неторкання" входить у корисну звичку.

Верхній одяг прибрати на балкон, на сонце. За можливості, чередувати верхній одяг, щоб попередньо одягнутий пробув декілька годин на сонці.

Взуття обробляють 75-% спиртом, збризкуючи або протираючи його, по приходу додому.

Шкіра – через шкіру вірус не проникає, але рани і порізи варто заклеювати медичним клеєм. Бактерицидний пластир може пропустити вірус. Після гоління чоловіки можуть порізатися, тому краще одразу на вулицю не виходити.

Волосся не потрібно мити щоразу по приходу додому, тільки у разі контактування із людиною з симптомами.

Повітря в кімнаті – НЕ потрібно вдома розбризкувати спирт або спиртовий розчин (можна обпекти дихальні шляхи). Варто провітрювати кімнати 2-3 рази на день по 30 хвилин.

Коврик біля дверей – можна обробляти розчином хлору і там залишати оброблене після вулиці взуття.

Коли йдете в магазин/аптеку – одягати гумові рукавички та маски.

Ліфти – краще оминати і скористатися сходами. Якщо все ж користуєтеся ліфтом – кнопки нажимайте серветками, які одразу викидайте у смітник. Ліфти і кнопки в них мають часто обробляти дезінфікуючими засобами.

Автомобіль – перед поїздкою провітрювати на декілька хвилин. Часто обробляти поверхні та ручки антисептиком.

Дистанція – 1,5-2 метри від інших людей.

Що дезінфікувати – абсолютно всі продукти, що приносите додому. Продукти із маркетів потрібно обробляти одразу, а не тільки перед вживанням. Необхідно протирати дезінфектором пляшки, упаковки, фрукти та овочі мити водою з миючим засобом і споживати вже без шкірки.

Склоомивач для авто – можна використовувати замість звичайного антисептику, але ТІЛЬКИ для обробки поверхонь, дверних ручок, входів/виходів. Ні в якому разі не для обробки шкіри чи рук.

Вірус – у повітрі не літає, він важчий за повітря, тому одразу падає. За своєю структурою він швидко "липне" до шкіри, особливо із гладеньких поверхонь (телефон, пластик). Тому потрібно використовувати вище перераховані поради.

При низькій температурі і вологості більше 80% або менше 20% вірус живе довше.

Симптоми – температура, сухий кашель, біль у грудях, важкість у диханні. При їх виникненні негайно звертайтеся до лікаря!

Читайте також: як власноруч зробити антисептик та захисну маску.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here