Home Місто Житомирщина долучились до створення патріотичної книги «Соборність України очима дітей»

Житомирщина долучились до створення патріотичної книги «Соборність України очима дітей»

175

Житомирщина долучилась до патріотичної всеукраїнської акції «Естафета єднання» – діти розмалювали орнаментом сторінку у незвичайній книзі «Соборна Україна очима дітей», яка створена у рамках відзначення 100-річчя Акту Злуки.

Мистецький захід відбувся сьогодні, 18 січня, у Житомирській ОДА напередодні Дня Соборності України.

Упродовж кількох годин 11 дітей із художніх шкіл області розмальовували поліським орнаментом сторінку великої патріотичної книги. Допомагав їм викладач Сергій Носок.

До заходу долучились заступник голови ОДА Ярослав Лагута та начальник управління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва.

«1 грудня у м. Фастів стартувала всеукраїнська акції «Естафета єднання», яка приурочена 100-річчю проголошення Акту Злуки та Соборності України. Відповідно й має назву «Соборність України очима дітей». Проект передбачає, що упродовж місяця книжка буде мандрувати містами України. І кожну сторінку заповнюються талановиті діти того чи іншого регіону і малюють символи, притаманні цій території, але впізнавані усій Україні. Книга єднає області держави. І сьогодні книга у нас, у Житомирі, вона приїхала із Рівненщини. Після Житомирщини заключну сторінку малюватимуть кримські татари і тоді вже буде презентація загальноукраїнської книги "Соборна України очима дітей". Важливо, що діти самостійно визначились із малюнком – це елемент поліського орнаменту у поєднанні із космічною тематикою», – розповіла про проект Тетяна Парфентієва.

Наймолодша учасниця проекту – 9-річна Маргарита – розповіла, що із задоволенням доєдналась до малювання цієї незвичайної книги: «Я малювала сьогодні орнамент, розмальовувала елементи зеленим кольором. Мені дуже подобається малювати і я сама цьому навчилась. Ще я граю на бандурі, пишу твори і люблю писати власну музику».

Проект «Соборна Україна очима дітей» реалізується в рамках відзначення До 100-річчя проголошення Акту злуки ЗУНР та УНР. На її сторінках діти з усіх куточків області малюють образи-символи, що є характерними для областей.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here