Home Місто Житомирська міліція попереджає: за перекриття дороги будете відповідати

Житомирська міліція попереджає: за перекриття дороги будете відповідати

Міліція області звертається до всіх організаторів та учасників масових акцій і просить під час їх проведення не використовувати протиправні методи висловлення протестів. Блокування руху на транспортних автомагістралях, до якого часто вдаються пікетувальники, тягне за собою кримінальну відповідальність як у вигляді штрафних санкцій, так і обмеження волі.

Про це повідомляє СЗГ УМВС України в Житомирській області.

Перекриття доріг, окрім того, що є незаконними, ще й створюють проблеми та дискомфорт іншим особам, зокрема водіям та пасажирам, і далеко не завжди приносять дієвий результат.

Учасникам таких акцій слід знати, що за це передбачена адміністративна відповідальність, а саме ч. 1 ст. 127 КУпАП (Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху), що може тягнути за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 51 грн. до 85 грн, а також ч. 4 ст. 127 КУпАП (Порушення, передбачені частиною першою, що спричинили створення аварійної обстановки), де відповідальність передбачена у вигляді штрафу від 170 грн. до 255 грн. або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Водночас, якщо під час перекриття проїзної частини використовувалися які-небудь перешкоди (транспортні засоби, шлагбауми, троси, завали тощо), то за дані дії передбачена кримінальна відповідальність за ч. 1 ст. 279 КК України (Блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, відключення енергопостачання чи іншим способом, яке порушило нормальну роботу транспорту або створювало небезпеку для життя людей, або настання інших тяжких наслідків), що карається штрафом від 850 грн. до 1700 грн. або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

А якщо дії по перекриттю дороги були поєднанні з насильством, небезпечним для життя та здоров’я потерпілого, або спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, тоді вони кваліфікуються за ч. 3 ст. 279 КК України, де передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.

Відтак правоохоронці, розуміючи проблеми, які змушують людей вдаватись до масових акцій, все ж переконливо просять не чинити незаконних дій та заздалегідь узгоджувати проведення масових заходів з метою забезпечення належної безпеки учасників та не порушення прав інших людей.