Home Місто Житомирська обласна служба зайнятості працює 23 роки

Житомирська обласна служба зайнятості працює 23 роки

165

За даними на 1 січня 2014 року на обліку в центрах зайнятості перебувало 18 тис. безробітних, що майже на чотири тисячі менше, ніж рік тому на цю дату, а тривалість зареєстрованого безробіття (середній термін перебування безробітних на обліку) упродовж року зменшилась зі 169 до 131 дня. ЗДержавну службу зайнятості в області було створено 18 лютого 1991 року рішенням Житомирського облвиконкому за №50 на виконання Постанови Ради Міністрів Української РСР.

Про це повідомляє інформаційний відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ обласного центру зайнятості.

Перший безробітний в області був зареєстрований у липні 1991 року. Упродовж минулого року центри зайнятості обслуговували майже 72 тисячі відвідувачів, а це в сім разів більше, ніж за весь перший рік існування служби. Загалом за 23 роки діяльності послугами служби зайнятості скористалися понад один мільйон незайнятих громадян, з яких 532 тисячі – отримали роботу, 174 тисячі – працювали на тимчасово створених робочих місцях, а 84 тисячі безробітних – здобули нову професію або перекваліфікувалися. Окрім того, активно займаючись профорієнтацією молоді та школярів з метою упередження безробіття, служба допомогла професійно самовизначитися понад 300 тисячам учнів загальноосвітніх шкіл, в тому числі майже трьом тисячам дітей-сиріт.

Найбільш визначальними в історії служби стали 2001 і 2013 роки, коли зазнавали кардинальних змін законодавчі основи її діяльності. У 2001-му була запроваджена страхова система захисту українців від безробіття й з’явилися нові можливості підтримки її непрацюючих громадян: працевлаштування на додатково створені робочі місця за рахунок надання дотацій роботодавцям з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування (за дванадцять років дії цієї послуги понад 15,5 тисячі безробітних були працевлаштовані в області за цією програмою з гарантіями дворічної зайнятості) та виплата усієї належної допомоги з безробіття одноразово для започаткування підприємницької діяльності (майже 11,5 тисячі жителів Житомирщини вже скористались цією можливістю й отримали стартовий капітал для власної справи). Близько 158 мільйонів гривень, використаних на ці цілі зі страхового фонду, – по праву можна вважати інвестиціями в економіку Житомирщини.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here