Головна Місто Житомирські пенсіонерки за день віддали «міліціонерам-благодійникам» 16 тисяч гривень

Житомирські пенсіонерки за день віддали «міліціонерам-благодійникам» 16 тисяч гривень

126
0

 

Упродовж однієї доби двоє житомирських пенсіонерок повірили псевдоміліціонерам та втратили понад 16 тисяч гривень, сподіваючись допомогти синам уникнути відповідальності за нібито вчинені тими правопорушення.

Про це повідомляє СЗГ УМВС України в Житомирській області.

Близько 2 години ночі мобільний телефон 82-річної житомирянки раптово гучно задзвонив. Спросоння, не розуміючи до ладу, що відбувається, старенька слухала якогось чоловіка, який назвався працівником міліції. Незнайомець повідомив, що її сина затримано. Чомусь уночі він встряв у бійку та травмував якогось чоловіка…

У розпачі жінка не знала, що робити. Та незнайомець заспокоїв: мовляв, за деяку винагороду «вирішить питання». Зібравши усі гроші, що були у неї – 1200 гривень, пенсіонерка прийшла на місце зустрічі, вказане чоловіком, та передала кошти до рук незнайомця.

Лише наступного дня старенька дізналася, що син усю ніч був вдома, нікого не бив і з ним усе гаразд. Пенсіонерка звернулася до міліції із заявою про ошуканство.

До іншої 77-річної житомирянки «міліціонер-благодійник» зателефонував пізно увечері та розповів схожу історію. Вже за півгодини жінка винесла зловмисникові усі заощадження – 15 тисяч гривень. І лише за деякий час, зателефонувавши синові, зрозуміла, що її ошукали.

– Нині тривають заходи, направлені на встановлення осіб, причетних до вчинення вказаних кримінальних правопорушень, – повідомив начальник Житомирського МВ УМВС Володимир Лупащенко. – Тим часом усім громадянам варто дотримуватися простих правил, аби не потрапити на гачок до шахраїв:

Якщо вам телефонує людина, що називає себе правоохоронцем, подзвоніть самі в міліцію. Липовий міліціонер, звичайно ж, не назве своє ім’я, прізвище, звання і посаду, мотивуючи це занепокоєнням, що про це дізнаються спецслужби. Відтак, уточніть, в якому саме райвідділі міліції знаходиться ваш родич. І одразу ж зателефонуйте хоч би за номером «102». Упродовж короткого часу ви точно отримаєте однозначну відповідь і впевнитеся у неправдивості того, що вам намагаються нав’язати.

Погодьтеся, безглуздо вірити якійсь безликій людині, яка вам дзвонить хтозна-звідки. Логічно припустити, що ніхто ніколи не стане вимагати хабар по телефону та ще й тримати вас на зв’язку, поки ви не переправите гроші на рахунок.

Іноді шахраї вдаються до хитрощів: «дають слухавку» вашим рідним. У такому разі, після заяви нібито вашої близької людини про те, що сталося нещастя, скажіть, що зараз передзвоните йому самі. Як правило, дзвінки від шахраїв надходять із прихованого номера, тому постарайтеся набрати номер телефону саме тієї людини, яка вам дзвонить або комусь з тих, хто знаходиться в її оточенні – дружині, чоловікові, друзям або знайомим. Словом, перевірте, чи дійсно той, хто дзвонить, є тим, за кого себе видає.

Відтак, у такій ситуації важливо перервати розмову з опонентами. Це потрібно для того, щоб зібратися думками, приборкати емоції, і логічно та послідовно обдумати ситуацію та врешті зробити кілька дзвінків, завдяки яким, у будь-якому випадку, все стане на свої місця.

Якщо ж все-таки сталося так, що ви повірили ошуканцям і потерпіли від їх дій, негайно зверніться до міліції. Аби правоохоронці змогли розшукати зловмисника, необхідно дотриматися декількох правил: збережіть усі дані про вхідні дзвінки на ваш телефон, усі чеки про перерахування коштів та номери рахунків. Намагайтеся надати правоохоронцям максимум інформації, яка допоможе натрапити на слід зловмисників.

 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here