Home Місто Житомирські підприємці протестують проти запровадження касових апаратів. ФОТО

Житомирські підприємці протестують проти запровадження касових апаратів. ФОТО

110

В центрі Житомира на майдані Корольова зранку 24 червня зібралося більше сотні підприємців міста із вимогою відмінити запровадження касових апаратів.

Поки одні озвучували свої вимоги до представників влади, інші – збирали підписи під зверненням до голови Житомирської ОДА. Люди категорично виступають проти запровадження реєстраторів розрахункових операцій платниками податків, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування.

Подібні акції вони вже проводили в столиці спільно із представниками інших регіонів країн, а тепер вирішили об’єднати зусилля на місцях. Підприємці жаліються, що на ринку їм розповідають, що відповідне нововведення їх не стосується. Аби довести протележне, учасники акції протесту роздрукували інформацію про зміни на кількох аркушах.

Кажуть, що не проти касових апаратів, але все це влетить їм в чималу копійку. На сьогоднішній день ситуація в країні досить складна, а виплачувати заробітну плату працівникам і платити податки мусять всі. У підприємців ніхто не запитує, чи комфортно їм працюється. В той час, коли більшість і так ледь зводить кінці з кінцями, депутати вигадали ще один спосіб нажитися на простих людях.

За словами одного з учасників акції, приблизна вартість одного касового апарату коливається в межах 5-7 тисяч. За півроку в Україні пообіцяли розробити та запустити нові апарати, які будуть значно нжчі в ціні. Втім, такі пристрої китайського виробництва можна знайти і за 30-40 доларів, а тому не варто витрачати кошт на розробку вітчизняних.

"Це все пусті слова. Хтось просто прикриває таким чином свій бізнес і за рахунок підприємців, які будуть купувати ці апарати, збільшить свої статки. За приблизними підрахунками від реалізації касових апаратів можна отримати не менше 600 мільйон гривень. Ці гроші підуть в чиїсь кишені. Також треба врахувати, що обслуговування одного апарату в місяць обійдеться у 210 гривень", – пояснює присутнім активіст.

З собою підприємці принесли "золотий" касовий апарат, плакати і відзначають, що стоятимуть на своєму аж поки народні депутати не підтримають їх вимоги. До речі, поспілкуватися з людьми вийшли затсупник голови Житомирської облради Руслан Годований, нардепи від Житомирщини – Вадим Кривенко та  Борислав Розенблат, а

Нагадаємо, що з 14 травня підприємницькі організації  почали збір підписів в  усіх містах України на підтримку законопроекту № 1718, що передбачає скасування обов’язкової норми застосування касових апаратів з 1 липня. 

Введення касових апаратів, за словами підприємців, ускладнює звітність дрібного бізнесу, вводить додаткові витрати на навчання персоналу, бухгалтерський облік, посилює штрафні санкції. Серед додаткових складнощів – необхідність масової перереєстрації підприємців-єдиноподатників з домашньої адреси, за якою касові апарати встановлено бути не можуть, і відсутність  Інтернету у точках здійснення діяльності, що унеможливлює передачу даних з РРО фіскальні органи. 

 З 1 липня підприємці 3-їй групи єдиного податку, які торгують за готівковий розрахунок зобов’язані здійснювати розрахунки з покупцями через касові апарати. З 1 січня ця ж норма торкнеться вже і 2-ї групи єдиного податку.

Юлія ДЕМУСЬ

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here