Home Місто Житомирських дітей в садочках годують дешевою неякісною ковбасою

Житомирських дітей в садочках годують дешевою неякісною ковбасою

З метою контролю якості продукції, що постачається у заклади освіти м.Житомира, 8 жовтня 2014 рок депутат Житомирської міської ради Наталя Боровська ініціювала виїзд комісії за зразками продукції.

Відтак, були відібрані зразки ковбаси «Дитячої» вг ДСТУ 4436:2005 (вартістю 37,98 грнкг). та сосисок вг виробника ФОП «Якімець В.І.» (вартістю 33,72 грн.кг) . До складу комісії входили два представники СЄС, представник управління освіти ЖМР та депутат ЖМР Боровська Н.Д.

Проаналізувавши Загальні технічні умови ДСТУ 4436:2005, технологічні інструкції до даного документу, отримавши коментарі  головних технологів та фахівців з контролю якості продукції провідних виробників харчових продуктів, порівнюючи  наявний продукт з офіційними стандартами якості та технологією виробництва, виявили наступні порушення:

–         Ковбаса «Дитяча» вг ДСТУ 4436:2005

1.1.         Фальсифікація продукту за своїм складом 

1.2.          Яловичина має бути вг, у виробника 1 ґатунок

1.3.         Сало не може бути, у виробника є у складі

1.4.         Відсутні сири тверді, сичужні 10% від складу

1.5.         Відсутні вершки з коров’ячого молока 20% від складу

1.6.         Відсутній цукор

1.7.         Відсутній горіх мускатний 

2.     Відповідно до чинного законодавства дана продукція не може використовуватися для споживання дітьми, так як

2.1.рецептура ковбаси «Дитяча» вг  рекомендована МОЗ для дитячого харчування  зазначена в Технологічній інструкції до ДСТУ 4436:2005 виробником не дотримана

2.2. суб’єкт господарювання має отримати спеціальний висновок санітарно-епідеміологічної експертизи щодо відповідності продукції нормам, встановленим для ковбасних виробів, рекомендованих для харчування дітей дошкільного (від 3-х років) та шкільного віку, а також має зазначати на етикетках відповідної продукції «рекомендовано для харчування дітей дошкільного і шкільного віку та дієтичного харчування»; продукція, що досліджувалась цього не має.

 –  Сосиски в штучній оболонці вг

1. Наявні сосиски не мали маркування, ні на самих сосисках, ні на мішку, в якому були привезені, тому склад продукту визначити не має можливості. Крім цього, така назва сосисок, яку декларує виробник, не передбачена ДСТУ 4436:2005.       

2.    Відповідно до чинного законодавства дана продукція не може використовуватися для споживання дітьми, так як

2.1.повністю відсутнє маркування , що вказує на не дотримання вимог «Технічного регламенту щодо правил маркування харчових продуктів» та Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» стаття 38 Вимоги до етикетування харчових продуктів;

2.2. суб’єкт господарювання має отримати спеціальний висновок санітарно-епідеміологічної експертизи щодо відповідності продукції нормам, встановленим для ковбасних виробів, рекомендованих для харчування дітей дошкільного та шкільного віку, а також має зазначати на етикетках відповідної продукції «рекомендовано для харчування дітей дошкільного (від 3 років) та шкільного віку»; продукція, що досліджується цього не має.

 

«Дана продукція постачається в дошкільні заклади щосереди, тому 22 жовтня (в середу) я вирішила все ж таки під′їхати в садочок, де ми брали зразки сосисок, щоб взяти маркувальну етикетку на перевірку із Загальними технічними умовами ДСТУ 4436:2005, однак мені повідомили в закладі, що після нашого минулого візиту у виробника зламалась лінія з виробництва сосисок, і тепер їм возять лише ковбасу, – розповідає Боровська. – Ми вилучили маркувальну етикетку з мішка, склад ковбаси був незмінним, порівнюючи з вилученим 8 жовтня, про що було складено протокол».

Про дані порушення депутат повідомила керівництво міста.