Півтори сотні курсантів-старшокурсників Житомирського військового інституту ім. С.Корольова спільно зі своїми викладачами протягом 2-5 лютого на базі свого навчального закладу пройдуть курси бійця-рятувальника «Combat Lifesaver».
Відповідний проект 2 лютого у них презентувала нардеп, радник президента та громадський діяч Ольга Богомолець. За її словами, відповідні знання із надання медичної допомоги в екстремальних умовах та безпосередньо у зоні бойових дій вже отримало більше 12 тисяч осіб по всій Украні.
Такі тренінги проводять не лише для студентів військових вишів, але й для бійців різних бригад, які вже перебувають у зоні АТО.
В рамках проекту поширили 10 тисяч аптечок, а заняття проводить українська група інструкторів, які попередньо мали можливість навчатися у своїх закордонних колег.
До Житомира приїхало 6 інструкторів, які працюватимуть з курсантами й викладачами у різних секціях. Будуть теоретичні й практичні знання, перегляд фільмів та відеороликів.
Планується, що у групах навчатимуть користуватися джгутами, покажуть, які взагалі існують їх види та, які найефективніші. Учасники тренінгів ставитимуть одне одному крапильниці, їм покажуть як правильно оглядати постраждалого, аби помітити і опраювати всі рани, а також навчатимуть розрізати одяг на військовому. Особливу увагу звернуть на тему дихальних шляхів й зупинку кровотечі.
Інструктор Костянтин Корольов пояснив, що проект передбачає створення умов, максимально наближених до бойових.
Зокрема, розігруватимуться кілька ситуацій, діяти в яких потрібно поетапно, за вже визначеним алгоритмом. Каже, що тактична медецина, яку вивчатимуть хлопці й дівчата в Житомирі, передбачає комплекс дій, які необхідно виконати першочергово до приїзду кваліфікованих спеціалістів.
"Хороші хлопці завжди помирають – це факт. Вони воюють і повсюди небезпека. Фахівців із надання межичної допомоги на всіх не вистачить, – констатує Корольов. – Є статистика, що 15 % бійців гинуть саме через кровотечі. Їх не встигають навіть забрати з поля бою.
Важливо вчасно опанувати усі необхідні навики, аби при потребі надати допомогу собі чи своєму товаришу".
Богомолець зауважила, що кошти на проект "Захист патріота" надають представники Світового Конгресу Українців. Вже зараз на це витрачено понад мільйон, а підтримують його 20 мільйонів українців по всьому світу.
Уляна Супрун, яка звернулася до пристуніх на відритті курсів у Житомирі від імені Конгресу, резюмувала, що мати при собі аптечку і вміти надавати медичну допомогу для кожного бійця так само важливо, як вміти стріляти, носити бронежилет й каску. В Житомирі інструктори проекту проведуть одні з перших занять поза межами Києва, але в планах охопити якомога більшу аудиторію.
Юлія ДЕМУСЬ