Home Місто Житомирський комісар каже, що для мобілізованих передбачено психологічну підготовку

Житомирський комісар каже, що для мобілізованих передбачено психологічну підготовку

114

Мобілізація стала одним з найголовніших питань в нашій країні. Під її критерії потрапляє мало не все чоловіче населення країни у віці від 18 до 60 років. Про подробиці набору в армію, кого відправлятимуть у першу чергу, і як проходить відбір кандидатів інформує військовий комісар Житомирського ОМВК полковник Матвієць А.В.

 
– У нашій країні формально війни немає, є антитерористична операція на сході. Але чому мобілізують країну. Це законно?


– На сьогоднішній момент склалася ситуація, що наша країна майже знаходиться в стані війни, тільки військове положення не оголошено, але мобілізація – це процес, під час якого проходить призов військовозобов’язаних на військову службу. Відбувається вилучення техніки для потреб збройних формувань України.
 
– Чи враховані помилки, які були допущені під час першої хвилі мобілізації?


 – Звичайно, ми щодня проводимо аналіз помилок. Вони є. Коли все починалося, у нас не було досвіду, не було матеріальної, законодавчої бази, багато чого вже зроблено.
Перше, ми замінили медичний огляд медичним обстеженням. Це важливо, під час медичного обстеження обов’язково працює психолог. Всі проблеми потрібно знайти вже на початковому етапі. На фронт не повинні потрапляти люди, які не придатні за станом здоров’я, бо людина потрапляє у специфічне середовище з певними обмеженнями та незручностями. Тільки після того, як військово-лікарська комісія прийме рішення про придатність кандидата для служби, його направлять в навчальний центр.
Друге, не будуть відправляти в зону АТО непідготовлених громадян. Чоловіки, яких ми призиваємо, десятками років не тримали в руках зброю. У них нульова підготовка. Збройні Сили після розвалу Радянського Союзу майже не вчилися, новітні зразки озброєння не вводилися. Армія розвалювалася. Тому, перед тим, як відправитися на фронт, людина пройде навчання. Ситуацій, коли вона приходить у військкомат, а завтра – вже на передовій,  більше немає і не буде.
 
– Що у нас із забезпеченням армії? Чи не вийде так, що визначену кількість осіб покличуть, а форми не вистачить?


– За інформацією Генерального штабу Збройних Сил, сьогодні ми готові забезпечити всім необхідним тих, кого будуть призивати по запланованій мобілізації.
 
– Приділено увагу психологічним аспектам підготовки бійців?


– Обов’язково. Дуже велика увага приділяється психологічній підготовці особового складу у військових колективах. Розумієте, різка зміна побуту може зробити сильний психологічний вплив на людину. Таких людей необхідно виявляти. Для цього залучаємо волонтерів, практичних психологів цивільних центрів. Всі вони допомагають своєчасно виявляти, а в разі необхідності, виводити людей з депресивного стану.
 
– А що робиться, щоб непідготовлені люди не потрапляли на фронт?


 – Спершу, це навчання у військових центрах і на полігонах. Підготовка в таких центрах буде проходити не менше 26 днів. Вони вивчатимуть військову справу по спеціальності, закріпляти практичними вправами. Потім йде програма бойової взаємодії в складі підрозділу. Тільки після цього хлопці відправляються в підрозділи на ротацію в зону АТО.


За повідомленнями прес-служби міськради.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here