Home Місто Житомирський ”Водоканал” на бізнес-форумі отримав ”еко-оскар”

Житомирський \”Водоканал\” на бізнес-форумі отримав \”еко-оскар\”

17 грудня у межах бізнес-форуму «ЕКОтрансформація України 2018» відбулося вручення головних ековідзнак за досягнення у сфері екологічної безпеки.

КП «Житомирводоканал» стало одним із стейкхолдерів зелених змін-2018 та отримало нагороду у номінації «ЕКОtransformation-2018: екомодернізація комунальної сфери».

«Наше місто, наше підприємство, КП «Житомирводоканал» отримало еко-оскар! Розумію, що це більш аванс за майбутні досягнення, але ті проекти, які ми розпочали, не залишились без уваги. Наше підприємство, як і решта підприємств водо-каналізаційного господарства, є такими, що впливають на довкілля. Але нас відзначили за те, що ми почали реалізовувати проекти Світового банку, що сприятимуть покращенню екологічної ситуації в нашому місті», – зазначає керівник КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

Мова йде про реалізацію трьох масштабних проектів за кошти Світового банку, що дозволить не лише покращити якість послуг з водопостачання і водовідведення шляхом модернізації підприємства, але й зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.

«Якщо говорити конкретно про очищення стічних вод і скид у річку Тетерів, то ми робимо проект за німецьким стандартом. Він передбачає якісне виділення фосфатів та азоту зі стічних вод, що якраз і впливає на проростання фітопланктону. Другий проект стосується очищення питної води. Відомо, що в світі велика проблема з питною водою. Земля на 70% вкрита водою – 97% солоною і 3% прісною. Лише 1% – доступний, бо 2% інших знаходяться в льодовиках. Крім того, в Україні набагато менше водних ресурсів, ніж в інших країнах. До прикладу, у Великобританії на одного жителя доступно 5 м3 води, в Україні – вп’ятеро менше. Тому ми будуємо водоочисну станцію», – розповідає Андрій Нікітін.

За його словами, комунальне підприємство також активно працює над зниженням споживання електроенергії.

«Водоканали – одні з найбільших споживачів електричної енергії в будь-якому місті. Потужне обладнання має постійно працювати. Електрична енергія у нас майже на 50% виробляється з вугілля, при спалюванні якого виділяється велика кількість СО2. Ми маємо зменшувати споживання, щоб мінімізувати вплив на навколишнє середовище. Ми порахували, що після реалізації проектів Світового банку, вдасться зменшити викиди СО2 на більш ніж 4500 кг/рік. Це дуже багато», – говорить керівник КП «Житомирводоканал».