Home Місто Житомирську делегацію з хлібом зустрічали на кордоні з Рівненською областю

Житомирську делегацію з хлібом зустрічали на кордоні з Рівненською областю

175

14 січня 2014 року виповнилося 70 років із дня остаточного визволення Житомирщини від фашистських окупантів. І саме цього дня у м. Корець Рівненської області відбулися урочисті заходи з нагоди передачі Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України».

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Житомирську делегацію, до складу якої увійшли заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих, перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков, голова обласної ветеранської організації Микола Каширін, ветерани Великої Вітчизняної війни, на кордоні Житомирської і Рівненської областей короваєм, піснями і привітаннями зустріли представники сусідньої області. Квіти і вінки на знак вічної пам’яті і пошани лягли до пам’ятника і братської могили, де спочивають 59 солдатів, сержантів і офіцерів, що в січні 1944 р. визволяли м. Корець. Урочистості продовжилися у Корецькому районному історичному музеї.

Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України» на честь 70-річчя визволення України стартувала у Луганську у лютому 2013 року. Символи естафети, святі символи перемоги – штандарт 1 Українського фронту, гільза із землею – вже пройшли через 9 областей України. 28 жовтня 2014 року всі символи, після того як вони дістануться західного кордону України, будуть здані до музею Великої Вітчизняної війни України у Києві. Про це розповів учасникам урочистостей голова Житомирської обласної ветеранської організації Микола Каширін.

Микола Каширін передав рівненським побратимам штандарт 1 Українського фронту та гільзу із землею з меморіалу в районі с. Ставище Брусиловського району, з так званого рубежу мужності, який у роки війни проходив через Овруч, Малин, Радомишль, Брусилів і Корнин. Тут у братській могилі лежать 2060 воїнів української армії.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here