Home Місто Житомирян попереджають: звернення до поліклініки без електронного направлення буде платним

Житомирян попереджають: звернення до поліклініки без електронного направлення буде платним

486

У разі, якщо пацієнт звертається у заклад вторинного рівня (поліклініки, лікарні) без електронного направлення від сімейного лікаря, заклад надаватиме послуги пацієнтові на платній основі (за виключенням станів, що становлять загрозу для життя пацієнта).

Про це нагадує житомирська мерія:

"Для цього було обраховано вартість основних медичних послуг, що надаються населенню, та рішеннями виконавчого комітету затверджено тарифи на них. Отже, якщо пацієнт хоче отримати певні медичні послуги, минаючи свого сімейного лікаря або спеціаліста, в якого він спостерігається з приводу хронічного захворювання, прийдеться сплачувати за них власним коштом".

Для того безкоштовної консультації вузькопрофільного спеціаліста необхідно електронне направлення від сімейного лікаря/педіатра.

Для проведення додаткових лабораторних та інструментальних обстежень на безоплатній основі також потрібно електронне направлення або від сімейного лікаря/педіатра, або від вузькопрофільного спеціаліста.

Тому починати вирішувати будь-які проблеми зі здоров’ям потрібно саме з сімейного лікаря/педіатра.

У мерії також нагадали про те, до яких фахівців не потрібні окремі направдення:

          лікаря-акушера-гінеколога,

          лікаря-гінеколога дитячого та підліткового віку,

          лікаря-психіатра дитячого,

          лікаря-психіатра підліткового,

          лікаря-нарколога,

          лікаря-стоматолога,    

          лікаря-стоматолога дитячого,

          а також звернення до лікаря, у якого пацієнт перебуває під медичним наглядом із хронічним захворюванням.

Але, для першого (в період після 01.04.2020) візиту до вузькопрофільного спеціаліста, в якого пацієнт спостерігається з приводу хронічного захворювання, потрібно оформити направлення від сімейного лікаря/педіатра. Це необхідно для введення інформації про пацієнта в Центральну базу даних Електронної системи охорони здоров’я (eHealth).

Електронне направлення на консультацію не містить посилання на заклад охорони здоров’я і пацієнт має право обрати бажаний та зручний для нього заклад для отримання консультації. Головне, щоб у цьому закладі був спеціаліст відповідного профілю.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here