Home Місто За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

За тиждень на Житомирщині пішли з дому 10 дітей

169

Коронавірус та криміногенна ситуація в місті — такі загрози найбільше турбують житомирян, які взяли участь у соціологічному опитуванні в рамках проєкту «Громадська безпека міського середовища» на замовлення НУО «Сучасний формат».

Як зазначають соціологи, які методом телефонного інтерв’ю опитали 400 респондентів, абсолютна більшість мешканців міста вважають його безпечним для проживання. 35% опитаних почуваються в повній безпеці знаходячись на території міста, тоді як лише 1% опитаних вважають місто дуже небезпечним.

Також соціологи відзначають, що рівень довіри до екстрених служб серед житомирян є відносно високим. Найвищий рівень довіри до невідкладної медичної допомоги, тоді як найвищий рівень недовіри до національної поліції.

Загроза від COVID-19 турбує 32% опитаних. Соціологи відзначають, що половина людей старше 60-ти років загрозою вважають поширення коронавірусу, тоді як лише кожен 10-й (11,11%) з опитаних віком 50-59 років зазначають, що хвилюються щодо цієї хвороби. Також загрозу від поширення COVID-19 вбачають 36% респондентів 18-29 років; 26,32% опитаних віком 30-39 років та 15,79% учасників опитування віком 40-49 років.

На думку 67% опитаних житомирян у місті вжиті всі можливі заходи для запобігання поширенню коронавірусу, 20% — вжиті заходи вважають недостатніми, до того ж ще 1% вважає, що необхідним є проведення масового тестування населення, 2% опитаних респондентів не можуть визначити доцільність впроваджених обмежень, на той час як 10% впевнені, що вжиті в місті заходи є зайвими, оскільки населення вже набуло колективний імунітет.Подібна оцінка спостерігається у всіх респондентів, незалежно від їхнього віку.

Соціологічне опитування проведено регіональним координатором в Житомирській області Українського центру економічних і політичних досліджень імені О. Разумкова та соціологічних компаній «GFK » й «Інфосапієнс» на замовлення НУО «Сучасний формат» в рамках адвокаційної кампанії «Житомир – безпечна громада» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. 

 

Дослідження проводилося методом телефонного інтерв’ю по структурованій анкеті з 16.04.2020 по 11.05.2020. Опитано 400 респондентів віком від 18 років, які проживають у місті Житомир.

Мета дослідження – визначення рівня громадської безпеки та аналіз оцінки карантинних заходів жителями міста Житомир.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here