Home Місто Житомирян закликають долучитися до обговорення концепції зовнішнього вигляду вулиць міста

Житомирян закликають долучитися до обговорення концепції зовнішнього вигляду вулиць міста

123

Впорядкувати процес з встановлення тимчасових споруд, їх демонтажу, надання дозволів – основна ідея міської влади. Розміщення МАФів та регулювання діяльності здійснюється згідно Наказу Мінрегіонбуду №244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності». В той же час в документі зазначено, що комплексну схему затверджують органи місцевого самоврядування.

 
«Комплексна схема – це та деталізація, де можна МАФи розміщати в залежності від кожного населеного пункту, а де не можна. Документ складається з двох частин – графічної та текстової. Виконавчий комітет Житомирської міської ради затвердив цю комплексну схему. Зрозуміло, що там є зони заборони. Звісно, що підприємці, які протягом багатьох років працювали на одному і тому самому місці, яке опинилося у забороненій зоні, незадоволені. Фактично їх змушують перенести свій МАФ в інше місце. Але, хочу наголосити на тому, що ми встановили мораторій на два місяці», – говорить Олексій Ясюнецький, перший заступник міського голови.
 
Він підкреслює, що зараз діє заборона на надання нових паспортів-прив’язок. Мораторій продовжено ще на два місяці, щоб люди, які попали під заборони та працювали на законних підставах, мали час і пріоритет на обрання нового місця для МАФу, де, згідно комплексної схеми, немає обмеження на встановлення тимчасових споруд.
 
В той же час, посадовець зазначає, що МАФи, встановлені без документів, демонтуються однозначно і одразу.
 
На думку першого заступника міського голови, підприємці-власники МАФів, і громадяни, які планують зайнятися цим бізнесом, повинні усвідомити, що МАФ є тимчасовою спорудою, на неї ніколи не буде оформлено право власності. А сам характер її тимчасовості уже вказує на те, що вона може бути перенесена при умові зміни містобудівної ситуації.
 
«З метою виявлення реальної ситуації силами представників громадськості та волонтерів провели інвентаризацію кіосків, встановлених на території міста. Робота проводилася чотирма групами на основі даних моніторингу 2012 року. Планується, що створена карта МАФів з фотографіями незабаром буде викладена у відкритий доступ, де громада зможе вносити свої корективи, заповнивши Google форму. Демонтаж незаконно встановлених споруд дуже ефективно проводиться КП «Інспекція з благоустрою». Роботи багато, але тенденція хороша», – зазначив Олексій Ясюнецький.
 
Налагодити конструктивний діалог допоможе робоча група, що складається з представників міської влади та підприємців, готових до роботи над комплексною схемою, що враховувала б інтереси громади, підприємців та влади.
 
«Хочу підкреслити важливу деталь – на місці одного перенесеного МАФу із заборонених зон не буде стояти інший. Це принципова моя позиція. Звісно, це не стосується МАФів, які стоять у дозволених місцях, але без документів. На мою думку, демонтажу підлягають без виключення всі МАФи, які не мають законної підстави для роботи. З початку оформлюємо необхідні папери – потім ставимо МАФ і ніяк по-іншому. Бо інакше це перепона для тих, хто у законний спосіб хоче здійснювати підприємницьку діяльність – іде з початку оформлює документи, шукає місце, проходить бюрократичну процедуру і тільки потім встановлює споруду. Це не розправа чи розчистка. Закон має бути один для всіх і саме зараз робоча група працює над комплексною схемою спільно з підприємцями і громадськістю, яка б задовольнила максимум всі сторони», – наголошує Олексій Ясюнецький.
 
Інші вимоги до малих архітектурних форм будуть затверджені у архітектурно-художній концепції зовнішнього вигляду вулиць і територій міста Житомира. Це нормативний акт, міський бренд бук, який буде визначати в тому числі архетипи цих тимчасових споруд.  Обговорення концепції триває і будь-який бажаючий може переглянути її за посиланням: http://ibrandzt.weebly.com/

За матеріалами прес-служби міськради

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here