Home Місто Житомирянам нагадують про кримінальну відповідальність за сепаратизм

Житомирянам нагадують про кримінальну відповідальність за сепаратизм

93

Останнім часом у державі спостерігається загострення сепаратистських та інших проявів, які створюють загрозу територіальній цілісності України, грубо порушують конституційні права громадян.

Територіальна недоторканість України є невід’ємною складовою її самостійності та незалежності, а територія цілісною про що проголошено Конституцією України.

За вчинення дій, які мають на меті насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, публічні заклики до таких дій, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 109 Кримінального кодексу України.

Також, кримінальну відповідальність за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України передбачає ст. 110 Кримінального кодексу України.

До такої відповідальності притягуються особи, що вчинили дії, спрямовані на зміну меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Основним законом держави, а також ті, які публічно закликали чи розповсюджували матеріали із такими закликами, у тому числі особи, що є представниками влади.

Крім того, Верховна Рада України 08.04.2014 прийняла Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України», яким посилила відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України. У тому числі за диверсію, шпигунство, блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства а також вчинені проти миру та безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Також, Кримінальний кодекс України доповнено ст. 114-1, яка передбачає настання кримінальної відповідальності за перешкоджання в особливий період законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону України.

Прокуратура області застерігає жителів Житомирщини від необдуманих вчинків та попереджає про сувору відповідальність за вищезазначені незаконні дії.

Органами прокуратури буде надано принципову правову оцінку кожному виявленому протиправному факту, – передає прес-служба відомства.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here