Home Місто Житомиряни хочуть бачити набережну в стилі «хай-тек»

Житомиряни хочуть бачити набережну в стилі «хай-тек»

186

9 серпня в міському офісі «Центру розвитку місцевого самоврядування» відбулося відкрите обговорення концепції набережної.

Ініціаторами зустрічі виступила Житомирська міська рада, до обговорень долучились відритий простір #OpenSpace та інші громадські організації. Основними задачами зустрічі було кінцеве затвердження концепції набережної та пішохідного маршруту, відпрацювання базових речей, врахування інтересів усіх груп населення.

«Ми хочемо реалізувати великий амбіційний проект, який називається «Набережна». Проте, я хочу звернути увагу на те, що це лише частина великого проекту по переоблаштуванню цієї частини міста. Першочергово йшла мова про створенню пішохідного маршруту, який би з’єднував парк і монумент Слави. Проте, в процесі обговорень і презентації проект «виріс» до повної реконструкції набережної», – розповів заступник міського голови Матвій Хренов.

Для того, щоб почути думку якомога більшої кількості людей було ініційовано опитування житомирян стосовно того, якою вони бачать набережну та що вони там хочуть бачити. В опитуванні взяли участь 553 людини. На питання, в якому стилі ви бачите оновлену набережну було отримано 61,1 % голосів за осучаснення та оновлення набережної в стилі «хай тек», 36,5% голосів – за збереження Шодуарівського парку та 1,1% голосів, щоб залишити все як є. 84,3% опитаних висловилися за наявність лавочок та місць для пасивного відпочинку, 76,9% – за зелені насадження та квітники, 64,6% – за прокат спортивного інвентарю, 64% – за станцію з човнами, 53,2% за арт-майданчики, 50,8% – за дитячі майданчики.

Далі вже пішли інші варіанти, де люди голосували за фонтани, сцени для артистів та зони для пікніків на оновленій набережній. Пішохідний маршрут житомиряни, які взяли участь у опитуванні, бачать в основному з велосипедною доріжкою (87,5%), лавочками (83,9%), скульптурами та іншими об’єктами мистецтва (51,2%).

«Головна ідея реконструкції набережної полягає в об’єднанні інтересів різних груп. Тому дуже важливо зробити набережну, яка була б цікавою одночасно для житомирян та гостей міста. Житомир має стити туристично привабливим», – додав Матвій Хренов.

За словами керівника громадської організації «Диводії» Ірини Маренкової, набережна – це стратегічний простір. «Розвиток саме цього простору – стане поштовхом для розвитку всього міста. Завдяки цьому проекту покращиться інфраструктура, яка не налагоджена, логістика підходу до річки в центрі міста, яка на даний момент вкрай незручна. Тому, розвиваючи саме цей простір ми поліпшимо привабливість міста взагалі, і інвестиційну привабливість зокрема», – зазначила Ірина Маренкова.

Під час заходу піднімалися такі питання: «Культура поведінки та антивандалізм», «Набережна для дітей», «Доцільність, актуальність культурно-мистецького простору», «Сезоні якорі», «Спортивні локації на набережній», «Для кого набережна? Цільові групи», «Для чого набережна? Яку набережну ми хочемо?», «Євровело 4», «Набережна для бізнесу, або інтенції на привабливість цього простору».

За матеріалами прес-служби міськради

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here