Home Місто Житомиряни молебнем вшанують пам’ять Героїв Крут

Житомиряни молебнем вшанують пам\’ять Героїв Крут

144

В День пам’яті героїв Крут, 29 січня о 18.00 у Свято-Михайлівському кафедральному соборі у Житомирі відбудеться богослужіння за Україну та поминальний молебень за героїв Крут і загиблих під час АТО. По завершенні – запалювання лампадок біля стели Героям Небесної Сотні по вул. Київській.

До участі у заході запрошуються представники громадськості.

Довідково:

16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути у Чернігівській області 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили у нерівний бій з кількатисячною армією більшовиків под командуванням Михаїла Муравйова, яка з-поміж інших вела наступ на Українську Народну Республіку.

Точну кількість загиблих студентів офіційно не зафіксовано. За свідченнями учасників подій, було вбито більше 250 студентів. Відомі імена тільки 27 студентів, яких взяли в полон и розстріляли. Їх тіла пізніше були урочисто перезаховані на Аскольдовій могилі у Києві.

У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.

В Україні відзначення бою під Крутами розпочалися лише напередодні проголошення її незалежності. 29 січня 1991 року з ініціативи Народного руху України, Студентської спілки, інших національно-демократичних організацій в Крутах було встановлено березовий хрест та відбувся перший невеличкий громадський мітинг.

На державному рівні вшановувати пам’ять героїв Крут почали в Україні лише 2004-го.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here