Home Місто Житомиряни можуть долучитися до акції «Година Землі»

Житомиряни можуть долучитися до акції «Година Землі»

132

29 березня Всесвітній фонд природи (WWF) запрошує всіх бажаючих приєднатися до щорічної ініціативи «Година Землі». Акцією передбачено вимкнення електроенергії на одну годину з 20:30 до 21:30 з метою привернення уваги громадськості до проблеми зміни клімату. 

На сьогодні свою участь у всесвітній події підтвердили 22 міста України, серед яких Київ, Одеса, Кривий Ріг, Нововолинськ, Євпаторія, Енергодар, Могилів-Подільський, Мелітополь, Славутич, Вінниця, Павлоград, Рівне, Красний Луч, Чернівці, Луцьк, Сєвєродонецьк, Миргород, Краматорськ, Дубно, Суми, Сімферополь, Луганськ.

Нагадуємо, що в минулому році акцію підтримав і Житомир. На годину була вимкнена підсвітка на Житомирській міській раді, а також на видатних пам’ятках та будівлях, що є символами міста.

Крім того, сайт «Години Землі 2014» (wwf.panda.org/eh14) стає платформою, за допомогою якої жителі нашої країни можуть позначити на карті екологічну проблему та вирішити її. Користувач може відмітити екологічну проблему на карті www.ecomap.org або просто проголосувати за неї, якщо вважає це питання важливим та першочерговим для розгляду. До вирішення п’яти найважливіших проблем (за результатами голосування) долучиться безпосередньо команда WWF в Україні.

Координатор «Години Землі 2014» в Україні Олександра Ковбаско зазначає:

«Кожного дня ми бачимо сміття в парках, інколи стикаємося з незаконною вирубкою лісу, забудовою на природоохоронних територіях та іншими екологічними проблемами. У кожного з нас є можливість вплинути на ситуацію, але тільки тоді, коли ми об’єднаємо зусилля. Таким чином, чим більше людей та організацій підключиться, тим більша вірогідність успіху».

Організатори акції закликають: «„Година Землі? це набагато більше,ніж вимкнути світло на одну годину один раз на рік. Це можливість дати людям право голосу у вирішенні майбутнього Планети, а також об’єднання наших зусиль для сталого розвитку та збереження природи навколо нас заради наших дітей та онуків!».

«Година Землі» була започаткована в Сіднеї (Австралія) в 2007 році. Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу, а в 2009 році – й Україна разом із 126 іншими країнами світу.

«Година Землі 2013» стала безпрецедентним успіхомакцію підтримали 152 країни світу, 7000 міст, з яких 40 в Україні.

 

Валентина КОВАЛИК

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here