Home Місто Житомиряни вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Житомиряни вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

97

У Житомирі 14 грудня відбулися заходи, приурочені Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, – повідомляє прес-служба УМВС України в Житомирській області. Червоногарячі гвоздики поклали до підніжжя пам’ятних меморіалів, установлених в ім’я правоохоронців-ліквідаторів, члени делегації з УМВС України в Житомирській області на чолі з керівником Анатолієм Лазаревим.

1300 працівників органів внутрішніх справ Житомирщини брали участь у ліквідації Чорнобильської трагедії, більшість їх знаходяться на заслуженому відпочинку.

Як згадують правоохоронці-ліквідатори, які працювали в зоні аварії на ЧАЕС безпосередньо після лиха, основним їх завданням було патрулювання міста Прип’яті, недопущення мародерства, грабежів, охорона громадського порядку. А увечері, коли міліцейські взводи патрулювали пусті вулиці, міліціонери заходили до тих помешкань, у вікнах яких з’являлося світло, з єдиною метою – переконати господарів, що з якихось причин не покинули напівмертву Прип’ять, невідкладно це зробити. Хоча б заради збереження власного життя та життя їх дітей.

Уже в перші післячорнобильські роки медики робили сумні прогнози на майбутнє щодо здоров’я ліквідаторів. Але тоді ніхто не примушував себе замислюватись над серйозністю ситуації, навіть хворі відмахувалися від лікарів, сподіваючись, що „час вилікує все”. Не вилікував. І сьогодні ми відчуваємо, що ці прогнози, на жаль, здійснюються.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here