Home Місто Житомирянин подав до суду з вимогою зупинити в області вакцинацію проти поліомеліту

Житомирянин подав до суду з вимогою зупинити в області вакцинацію проти поліомеліту

141

Кампанія вакцинації проти поліомієліту повинна бути зупинена, – з цією метою житомирянин Владислав Пучич подав судовий позов, розгляд якого було призначено на 16 лютого у Житомирському окружному адміністративному суді. Однак представники відповідача проігнорували перше засідання, тож розгляд справи перенесли на 29 лютого.

«МОЗ планує проведення трьох раундів імунізації в національному масштабі з використанням оральної полівакцини (ОПВ) для усіх дітей молодших шести років, незалежно від того, чи були вони імунізовані від поліомієліту до цього. У третьому раунді планується імунізувати дітей до 10 років”, – зазначає Пучич.

Коротка аргументація його позову:
1. Поліовакцини «ОПВЕРО» та «ІМОВАКС ПОЛІО» самі по собі є небезпечними для дітей. Навіть у офіційних інструкціях до них говориться про можливе настання розладів здоров’я після щеплення: з боку імунної системи, опорно-рухового апарату, нервової системи, психічні розлади, розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини.
Згідно інструкції до цієї ж вакцини ОПВЕРО, поствакцинальний параліч може спостерігатися у щепленого або нещепленого, що знаходиться у близькому контакті з нещодавно щепленим. Тобто, вакцинація проти поліомієліту може завдати шкоди здоров’ю як у разі проведення щеплення, так і у разі відмови від медичного втручання.

2. Немає жодного офіційного обґрунтування необхідності вакцинації всіх дітей у країні. Ніби то спалах поліомієліту нібито виявлений у двох дітей на Закарпатті. Підтверджувався «спалах» висновками… лабораторії у Москві. Випадків гострого поліомієліту протягом 2014 та 2015 років в Україні не було зареєстровано Державною санітарно-епідеміологічною службою, а наукова оцінка проведена не була, що є обов’язковим при проведенні турів імунізації.

3. Ніхто ані з чиновників, ані з лікарів не несе відповідальності як за можливі ускладнення при вакцинації, так і за всю кампанію загалом. Наказ МОЗ № 671 лише затверджує графік вакцинації, але не є підставою для його проведення. Державний санітарні лікарі – єдині посадовці, які могли прийняти рішення про подібну вакцинацію. І цього не сталось. Рішення МОЗ про проведення турів імунізації (не про “забезпечення”, а саме про проведення) відсутнє, наукова оцінка не проводилася, пропозиції Державної санітарно-епідеміологічної служби України до МОЗу надані не були. Зрештою, навіть час відведений наказом МОЗу на вакцинацію вже сплив.

4. Вакцина була розморожена в Україні. Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження по ст. 367 ККУ (Службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки). Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегинець вже дає пояснення.
Відповідачами є МОЗ та управління охорони здоров’я Житомирської ОДА.

У позові Владислав Пучич просить суд «Зобов’язати Відповідачів утриматися від дій по організації та проведенню у Житомирській області “третього раунду” додаткової вакцинації проти поліомієліту, а також будь-яких інших профілактичних щеплень проти поліомієліту за епідемічними показаннями за відсутності підстав, передбачених для цього законодавством України».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here