Home Місто Житомирянин Тарас Орешніков показав свої роботи «Хайдао по-українськи». ФОТО

Житомирянин Тарас Орешніков показав свої роботи «Хайдао по-українськи». ФОТО

149

Сережки, браслети, кулони, брелоки та сувенірну продукцію зі звичайних фруктових кісточок навчився робити житомирянин Тарас Орешніков. Розповідає, що таке захоплення з’явилося кілька років тому, а паралельно з цим займається фотографією.

Саме ці його роботи – 40 світлин з пейзажами міста і його околиць, а також понад 70 вирізблених фруктових кісточок 7 квітня представили на виставці «Хайдао по-українськи» у Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва (вул.Грушевського).  Відвідати виставку можна до кінця квітня.

За допомогою набору інструментів вручну Тарас створює на кісточках образи тварин – жуків, котів, жаб, риб,  а також черепи, обриси немовлят в утробі та багато іншого. На це йде від кількох годин до кількох діб.  

Жодних попередніх заготовок на папері не має і виконує все з голови. Зізнається, що дуже часто майбутнє зображення підказує сама текстура кісточки. Завичай працює зі сливовими, абрикосовими, персиковими кічточками, але є й у доробку експеременти з фініком. Легше обробці піддаються більш крихкі породи  –  абрикос та персик.


Кожну кісточку ретельно оглядає, а тоді береться за створення зображення на одній зі сторін, аби потім можна було порівняти "до та після".

Найбільших клопотів завдає процес очищення кісточки від зерна, що знаходиться всередині, яке по частинці доводиться діставати голкою через маленький отвір. На останок готовий виріб покривається морілкою і підсушується. При необхідності роблять отвори для закріплення з’єднуючих елементів для сережок, кулона чи браслета. 

У світі подібна техніка відома дуже давно і найбільше її розвинули китайці. Називають вони її "хайдао", а кісточки вважають найсильнішим оберегом.

У колекції майстра вже близько сотні експонатів. Частину робіт дарує друзям, дещо вдається продати. Власники таких цікавих дрібничок є й серед житомирян. Одна з перших робіт Тараса – скелет рибки, нині знаходиться у США. 

Юлія ДЕМУСЬ

Більше фото в альбомі Першого житомирського у соцмережі


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here