Home Місто Житомирянин увійшов у сотню претендентів на політ на Марс в рамках проекту...

Житомирянин увійшов у сотню претендентів на політ на Марс в рамках проекту Mars One

127

І десяти років не пройде, як постійним місцем проживання інженера Сергія Якимова з Житомира може стати планета Марс. Сергій – учасник Міжнародного комерційного проекту "Mars One", в ході якого 24 мандрівника назавжди покинуть Землю.

Тест в замкнутому просторі

Бажаючих стати марсіанами набралося аж 202 586 чоловік з 140 країн світу. З них близько десяти з України. Сергій вже пройшов кілька етапів відбору: онлайн-інтерв’ю, медобстеження і увійшов до сотні кращих. На носі психологічний тест: ужитися з компаньйонами з країн в замкнутому просторі. Для піддослідних змоделюють різні критичні і побутові ситуації, з якими вони можуть зіткнутися на Марсі.

– Коло одних і тих же людей для мене не стане нічим новим. Обмежений простір – теж. До марсіанської обстановці готовий, – націлений на вихід у фінал Сергій. – Якби я не був упевнений у перемозі, то чи не брав би участь у проекті взагалі. Тут не можна обмежуватися "Головне не перемога, а участь".

Батьки майбутнього астронавта трохи сумують: хлопець отримає квиток тільки в одну сторону. Повернутися назад Серегій, швидше за все, не зможе. Тому з одного боку не хочуть відпускати, а з іншого – раді, що хлопець реалізує таку фантастичну мрію.

Реаліті шоу з іншої планети

Чим займуться поселенці на Марсі? Дослідженням планети і звичайними побутовими речами. За ними, як за героями реаліті-шоу, по телебаченню буде спостерігати вся Земля.

– Нудьгувати не доведеться. Потрібно буде будувати житлові модулі, проводити сервісне обслуговування техніки, вивчати навколишнє середовище, – пояснює Сергій Якимів.

До життя на чужій планеті команду підготують за 8 років. Місія відправиться в 2024 році. За два роки до цього на Марс пошлють житлові модулі, оранжерею для вирощування овочів, марсохід запустить спеціальні пристрої для вироблення кисню і води. Планується, що кожні пару років до колоністам стане прилітати корабель з необхідним вантажем: продуктами, технікою, водою та іншим.

Переселенці сподіваються знайти і добувати на Марсі корисні копалини і використовувати їх для будівництва.

Чи є життя на Марсі?

Безумовно, спілкуючись з Сергієм, ми не змогли обійтися без питання: "Ви вірите в життя на Марсі?". Молодий чоловік відповів цілком серйозно: "Тільки в якихось малих, простих формах". Ніяких марсіан, побачити там він не розраховує. Максимум – щось рівня інфузорії туфельки або амеби.

Сьогодні всі думки нашого героя зайняті освоєнням червоної планети. По суті до цього він ішов усе життя: у школі захоплювався астрономією, займався в центрі космонавтики, навчався в КПІ на факультеті авіаційних і космічних систем, а закінчивши вуз працював в інституті космічних досліджень.

– Наша група займалася підготовкою до запуску українського супутника. Я розробляв програмне забезпечення для обробки даних з нього, – каже Сергій.

Звичайні чоловічі призначення – побудувати будинок, посадити дерево, виростити сина йому не чужі. І ми віримо – це у нього вийде, хай не на Землі, а на червоній планеті.

Джерело: kp.ua

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here