Сміттєпереробний завод у Житомирі тестовому режимі запустять у січні, а в лютому прийматиме на переробку сміття. Невдовзі очікують нове обладнання з Хорватії, подібного в Україні немає.
Про це повідомляє Житомирська мерія:
“Завод працюватиме в автоматичному режимі, та невелика кількість персоналу обслуговуватимуть систему та контролюватимуть, як працює сучасне обладнання. З понеділка хорватські інженери вже навчатимуть працівників. Установка обладнання та його запуск займуть два місяці”.
Наразі 16 фур із устаткуванням, які виїхали з Хорватії 8 грудня, в дорозі. Вони доставляють обладнання для переробки і сортування сміття.
“Вчора з Хорватії виїхало 16 фур устаткування, необхідного для переробки та сортування сміття. Це основна лінія, яка сортуватиме органіку, пластик, папір та іншу вторинну сировину. Процес включатиме в себе компостування та переробку в RDF-паливо. Компост високої якості можна буде використовувати як добриво для рослин”, – розповів заступник директора ТОВ «Ґрін Бін Україна» В’ячеслав Білоцький.
Міський голова Сергій Сухомлин акцентує, що наступним кроком, буде будівництво ТЕЦ, яка спалюватиме RDF-паливо від майбутнього сміттєпереробного заводу:
“Спалювання 40 тис. тонн RDF – палива замінить ще 30 % використання газу по місту”.
За розрахунками німецької компанії, вартість такої станції буде близько 38 млн євро, а термін окупності – 7 років.
В міськраді додають, що ці заходи дозволять не лише зменшувати викиди в атмосферу, а й стримуватимуть зростання тарифів та сум у платіжках житомирян.
Нагадаємо, раніше в мерії зазначали, що завод у тестовому режимі запрацює в грудні.
Як триває будівництво заводу – дивіться тут у фоторепортажі.