Home Місто ЗМІ: Затримані в Одесі бойовики готували замах на Путіна за дорученням Умарова

ЗМІ: Затримані в Одесі бойовики готували замах на Путіна за дорученням Умарова

151

У понеділок, 27 лютого, російський Первый канал повідомив, що спецслужби України і РФ зірвали замах на Володимира Путіна. За даними телеканалу, терористи готувалися за вказівкою лідера північнокавказьких бойовиків Доку Умарова.

Повідомляє сайт РИА Новости

На початку лютого українські ЗМІ повідомили про спецоперацію в Одесі, в ході якої бійці спецпідрозділу СБУ Альфа затримали двох бойовиків, підозрюваних в організації теракту.

На початку січня Головне управління МВС України в Одеській області порушило кримінальну справу за фактом вибуху і пожежі в будинку по вулиці Тираспольській, 24 в Одесі, під час якого загинув 26-річний громадянин Російської Федерації і серйозно постраждав 28-річний громадянин Казахстану. Третій мешканець зник. За даними ЗМІ, це був Адам Осмаєв. Вибух стався під час виготовлення вибухового пристрою.

"Уже 6 січня СБУ України спрямувала термінову телеграму своїм колегам з ФСБ Росії: один з тих, хто винаймав квартиру, при вибуху загинув, ще одного, обгорілого, вдалося врятувати. Його відразу ж допитали, тому що серед речей знайшли частини вибухових пристроїв. Судячи за свідченнями Іллі П’янзіна, який вижив, вони разом із загиблим Русланом Мадаєвим прилетіли з Арабських Еміратів через Туреччину з чіткими інструкціями від представників Доку Умарова", – повідомив кореспондент Первого канала.

Первый канал продемонстрував кадри допиту П’янзіна. "Вони сказали, що для початку поїдете до Одеси. Навчіться там виготовляти. А потім вже далі, в Москві, будете робити диверсії на економічних об’єктах. Надалі – замах на Путіна. Потім ми прилетіли в Одесу. Руслану дали номер людини, яка повинна була зустріти нас тут", – розповів затриманий.

Як говориться в репортажі, спецслужби України і Росії працювали спільно і дуже ефективно. "Третій учасник банди був затриманий українським спецназом. Адам Осмаєв, який три роки перебуває в міжнародному розшуку, охоче співпрацює зі слідством, сподіваючись, що це допоможе уникнути екстрадиції в Росію", – повідомляє ТБ.

"Кінцева мета була – поїхати в Москву і спробувати здійснити замах на прем’єра Путіна …. Взагалі є такі міни військового зразка … так що навіть там необов’язково …", – сказав Осмаєв на допиті, запис якого продемонструвало телебачення. "Загиблий був готовий піти смертником", – повідомив затриманий, уточнивши, що він "не пішов би".

Осмаєв був зв’язковим терористів в Одесі і інструктором, він повинен був навчити їх і відправити до Москви.

План підготовки оперативники знайшли в ноутбуці. Серед планів – відео з проїздом кортежу, щоб було поняття, як сідає особа, яку охороняють, скільки машин супроводжує, з різних ракурсів, різних вулиць, розповів оперативний працівник спецслужб телеканалу.

"Дедлайн був після виборів президента Росії", – сказав Осмаєв.

Українські ЗМІ повідомляли, що разом з уродженцем Північного Кавказу Адамом Осмаєвим було затримано і його батька Асланбека Осмаєва. Адама і Асламбека Осмаєвих за підозрою в причетності до організації невдалого теракту 9 травня 2007 року в Москві розшукує ФСБ. За деякими даними, вони входили в диверсійну групу, підконтрольну польовому командиру Доку Умарову.

Як повідомлялося, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков не спростував інформацію, що з’явилася, про підготовку замаху, але від коментарів утримався.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here