Школярів почали навчати керуванню БпЛА та першій домедичній допомозі

496

У ліцеях міста школярів почали навчати керуванню БпЛА, стройовій підготовці, першій домедичній допомозі та основам військової справи. Це стало можливим завдяки реформуванню предмету “Захист України” що відкрило нові можливості для учнів у здобутті необхідних знань і навичок сьогодні. Ця програма розрахована для учнів 10-11 класів. Про це Першому Житомирському розповів викладач предмету “Захист України”, Любомир Боянівський.

“Сьогодні тема уроку була практичне керування дронами. Навчати почали учнів ми вже місяця-два, після того, як дрони були нам надані всім навчальним закладом міста Житомира. Із викладачами захисту України фахівці провели спеціальні заняття, фахівці, які мають безпосередній досвід, участь і керування дронами в бойовій обстановці. Інтерес був у всіх. Дівчата, які сьогодні керували дронами, навчаються в групі хлопців. Адже предмет “Захисту України” поділ іде на групу хлопців і дівчат. А ці дівчата виявили бажання навчатися в групи хлопців, і саме вони були першими, які забажали опанувати керування дронами. У програмі, вивчення керування дронами – це нова сторінка у предметі захисту країни”, – розповідає Любомир Боянівський, вчитель предмету “Захист України”.

Любомир розповідає, що безпілотником Tello користуватись не складно. Учні керують дроном через телефон, закачавши програму. Сама програма підключається до дрону лише через Wi-Fi.

“Дроном Tello керувати не складно, на його коробці треба відсканувати qr-код, і відкритий потрібний додаток, і з свого гаджету і далі можна спокійно керувати дроном. Він працює через Wi-Fi. До цього досвіду керування дронами в мене не було. Викладання цього предмету було чітко сплановано. В освітньому закладі до навчання цього предмету має бути готово принаймні два викладачі. – каже викладач Любомир Боянівський.

Валентин Арендарчук, директор департаменту освіти ЖМР, розповідає про нововведення у навчанні. За його словами, такий предмет як “Захист України” та військово-патріотичного виховання молоді продиктоване нашим сьогоденням і є дуже актуальним. Чиновник зазначає, що для реалізації цієї програми було закуплено 50 дронів та по одному медичному манекену на школу. Ці інструменти допомагають учням знайомитися та почати розвивати навички захисту та надання першої допомоги, що є важливим для збереження життя захисників України.

“Ви знаєте, що в нас дуже актуальний предмет, це вивчення предмету захисту України. І тому, дійсно, в рамках вивчення цього предмету, а також військово-патріотичного виховання молоді дуже актуально була ініціатива Міністра освіти, застосувати на уроках “Захисту України” використання новітніх технологій, як використання БпЛА, які ми називаємо дрони. Ми закупили близько 50 дронів і залучили для навчання наших викладачів “Захисту України” до їх навчання наших військових спеціалістів з бойовим досвідом. Я хочу сказати, що ми навчаємо наших дітей не тільки користуватись такими речами, як БпЛА, ми закупили на всі школах медичні манекени, щоб наші діти відпрацювали навички надавати першу домедичну допомогу. Це дуже цікаві манікени, які мають датчики, які імітують стан людини, яка потребує допомоги. Тому ми навчаємо наших дітей захищати сучасними технологіями нашу Україну, рятувати життя наших захисників України” — розповідає Валентин Арендарчук, директор департаменту освіти ЖМР.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here