У «Екосквері» біля Житомирського національного агроекологічного університету 7 вересня о 12:00 відбудеться захід «Житомир уже діє: 100% ВДЕ до 2050 року».
Акція #RiseforClimate / #ДійЗаКлімат стане чудовою нагодою для містян, де організатори заходу – Житомирський національний агроекологічний університет та міська рада, покажуть на реальних прикладах те, як Житомир вже працює над досягненням своєї мети.
У програмі акції «Житомир уже діє: 100% ВДЕ до 2050 року» – виступи спікерів, презентація роботи сонячних панелей, електромобілів, створення екологічного арт-об’єкту.
Вихованці Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради продемонструють своє бачення кліматично-нейтрального Житомира. Окремо планується облаштувати фотозону “Житомир кліматичний”.
Наразі Житомир – перше місто в Східній Європі, яке заявило про перехід на 100% ВДЕ (відновлюваних джерел енергії) та повну відмову від викопного палива до 2050 року.
До слова, сотні тисяч людей на п’яти континентах долучаться до найбільшої кліматичної мобілізації «Дій за клімат!» 7 та 8 вересня.
Нагадуємо, що минулого року проект ректора ЖНАЕУ Олега Скидана «Екосквер на Старому Бульварі» став переможцем під час загальноміського голосування в рамках Бюджету участі. Вартість реалізації проекту – 459 тисяч 396 гривень.
«Створення цього екоскверу розглядається як інструмент облаштування та озеленення міста, використання його як місця для соціальної активності (проведення майстер-класів, зустрічей, обговорень), популяризації ідей розвитку альтернативної енергетики, – пояснює ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Жителі та гості міста, студенти, мами з візочками і дітлахами та всі охочі зможуть відпочивати у нашому екосквері, який розташується в центральній частині Житомира. Буде встановлена альтанка, сонячний фотомодуль, передбачається Wi-Fi зона, покриття газону та озеленення території тощо. Зростаюче техногенне навантаження на навколишнє природне середовище та загострення у зв`язку з цим питань екологічної безпеки вимагає кардинальної зміни політики у цій сфері та забезпечення збалансованого розвитку економічних, екологічних й енергетичних аспектів розвитку міста. Вирішення зазначеного завдання можливе за рахунок оптимізації структури енергетичного балансу, у якому якомога більшу частину мають становити енергоносії, отримані з відновлювальних джерел енергії. Саме тому доцільним є залучення до цього процесу кожного мешканця міста. З метою активізації діяльності щодо вирішення даного завдання, доцільним є створення екоскверу, що розташовуватиметься біля Житомирського національного агроекологічного університету. Необхідно зазначити, що на базі університету вже діє лабораторія та навчально-дослідний полігон відновлювальної енергетики, де досліджується можливість використання усіх джерел відновлювальної енергії для енергозабезпечення об`єктів як соціальної, так і виробничої сфер».
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету