Home Освіта Інститут Медіа Права хоче скасувати «Заслужених журналістів»

Інститут Медіа Права хоче скасувати «Заслужених журналістів»

180
0

У журналістському середовищі вже давно точаться дискусії щодо необхідності скасування звання «Заслужений журналіст України», яка є неприйнятною для незалежних журналістів. Інститут Медіа Права розробив відповідний законопроект та супровідні документи, – йдеться у прес-релізі організації.

Журналісти завжди обережно ставились до подарунків і нагород з боку органів влади та її представників. Про це свідчить, зокрема, і недавні події в Межигір’ї з відмовою журналістів брати квіти та торт від Президента.

На думку Інституту Медіа Права, так само, як свобода віросповідання означає відокремленість церкви від держави, свобода слова означає, що держава і журналістика мають бути максимально відокремлені. Визначення найкращих журналістів має бути виключно справою журналістського середовища, як це прийнято в демократичних країнах. Лише журналістське середовище, а не державні службовці, здатне належно оцінити професійність того чи іншого журналіста, а визнання колег важить значно більше, ніж будь-яка державна відзнака. Недарма, одна з найбільш визнаних премій в США – Пуліцерівська премія була заснована саме представником журналістського середовища.

Для скасування звання заслуженого журналіста необхідно вилучити лише три слова із Закону України «Про державні нагороди України». Інститут Медіа Права розробив відповідний законопроект та супровідні документи. Вони пропонують будь-кому з народних депутатів України зареєструвати його у Верховній Раді України, попередньо повідомивши про це Інститут.

Previous articleАні Лорак та Філіп Кіркоров відбирають співаків для свого шоу в Житомирі
Next articleДебой у жовтому галстуку привіз у «Супутник» тенісні столи та караоке

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here