Home Освіта На базі агроуніверситету в Житомирі відкрили 27-й в країні інформаційний центр...

На базі агроуніверситету в Житомирі відкрили 27-й в країні інформаційний центр ЄС. ФОТО

275

 Посол Європейського Союзу в Україні, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні  Й.В. Хюґ Мінґареллі у рамках свого робочого візиту 7 лютого виступив під час сесії обласної ради, а також побував на відкритті  інформаційного центру ЄС на базі Житомирського національного агроекологічного університету. 

Основна мета діяльності  такого інформаційного центру, як наголосив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан,   – поширення інформації про ЄС та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам у навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяння участі студентів в дебатах з європейських питань.

Центр при ЖНАЕУ буде відкритим майданчиком, а скористатися ним зможуть усі житомиряни та мешканці області, у тому числі представники інших навчальних закладів.

У просторому приміщенні є усі необхідні умови для проведення тренінгів, конференцій, круглих столів та безпосередньо навчальних пар для студентів, які здобувають освіту за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини", тощо.

Крім того, на базі інформаційного центру ЄС  у ЖНАЕУ регулярно проводитимуться інформаційні заходи для студентів та викладачів з найбільш актуальних питань стосовно діяльності Європейського Союзу, його відносин з Україною, презентації освітніх програм ЄС для студентів та молодих науковців.

Усі необхідні інформаційні матеріали, видання та посібники надаються безпосередньо з центрального офісу ЄС у Люксембурзі.

У рамках зустрічі ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан підписав угоду з Послом Європейського Союзу в Україні Хюґом Мінґареллі про подальшу співпрацю  у різних сферах.

Сам Посол акцентував увагу на тому, що протягом тижня у ЖНАЕУ та інших установах міста пройде ряд заходів при підтримці Представництва Європейського Союзу в Україні:

 – у співпраці з Українським освітнім центром реформ чотириденна сесія EU Study Days in Ukraine (Єврошколи);

 – тренінг для громадських організацій про участь в європейських грантових конкурсах;

 – гра «Еліас» для молоді на тему Європейського Союзу;

 – лекція експертів проекту Європейського Союзу «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».  

Студенти та викладачі Житомирського агроуніверситету мали можливість безпосередньо поспілкуватися з почесними гостями.

Також Посол висловив захоплення і підтримку тим процесам і реформам, які відбуваються в Україні протягом 5 років попри складну ситуацію на Сході країни. 

Довідково. Перші Центри європейської документації були створені ще в 1963 р. Тепер у світі діють більше 600 таких Центрів, які відкрито здебільшого при університетах, національних бібліотеках та дослідницьких центрах. Основна мета діяльності інформаційних центрів Європейського Союзу – поширення інформації про ЄС та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам у навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяння участі студентів в дебатах з європейських питань. Центр у Житомирі став 27-м в Україні.

Інформаційні центри Європейського Союзу мають широкий вибір публікацій та матеріалів офіційних установ ЄС, а також періодичних видань, журналів ЄС та інших матеріалів, що стосуються діяльності ЄС, життя та соціальних стандартів, освіти в країнах ЄС, питань співпраці України та ЄС, та багато інших матеріалів. В інформаційних центрах також можна скористатися можливістю доступу до електронних баз даних, які містять офіційні документи, що приймаються Європейською Комісією, Європейським Парламентом та іншими офіційними установами ЄС.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here