Home Освіта На ЗНО-2015, яке стартує наступного тижня, в області зареєструвалося 10 тисяч абітурієнтів

На ЗНО-2015, яке стартує наступного тижня, в області зареєструвалося 10 тисяч абітурієнтів

138

 Вже 24 квітня по всій країні  стартує зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), проходження якого є обов’язковим для всіх випускників українських шкіл, які бажають вступати до вищих навчальних закладів України.

 

Найперше абітурієнти проходитимуть тестування з української мови і літератури. Сертифікат з цього предмету є обов’язковим при вступі у будь-який ВНЗ України. Крім того, одночасно із ЗНО випускники шкіл 2015 року проходитимуть державну підсумкову атестацію з української мови.Відзначимо, що ЗНО з української мови 24 квітня проходитиме у 12 навчальних закладах Житомира, а також в Бердичеві, Ружині, Черняхові, Чуднові, Радомишлі, Попільні, Олевську, Овручі й інших райцентрах області. На інші предмети, відповідно до кількості зареєстрованих осіб, буде зменшено перелік місць для тестування.Загалом на Житомирщині на ЗНО-2015 зареєструвалося 10 369 осіб. Найбільша кількість бажаючих пройти тестування мешканці Житомира – 2634 абітурієнти, Бердичева – 600, Новоград-Волинська – 538, Коростеня – 512, Овруцького району – 503. Найменший показник зареєстрованих у Малинському та Народицькому районах – 93 та 103 особи відповідно.

 

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право на складання тестів не більше як із чотирьох навчальних предметів. У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.


Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики двох рівнів складності – базового і поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу. Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.

Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.


Юлія ДЕМУСЬ

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here